Деякі тренери та спортсмени переконані, що відеоігри – це не лише розвага, а ще й відмінний спосіб згуртувати команду та покращити стосунки між її учасниками, адже мало що об'єднує так, як спільна гра. Навіть гравці національної збірної України з футболу регулярно проводять ігрові сесії під час зборів.

Це цікаво Що таке соціальні казино та чому вони стали популярними

Для чого спортсменам відеоігри

Психологи говорять, що підготовка та участь професійних спортсменів у спортивних заходах та змаганнях є потужним фактором не лише фізичного, а й психологічного стресу. А відновленню після нього, на жаль, не приділяють достатньо уваги та часу.

Однією з опцій такого відновлення може бути усвідомлене захоплення відеоіграми, що виконує функцію розрядки та виміщення накопичених стресогенних емоцій та почуттів,
– розповів психолог-психотерапевт європейського та світового реєстрів Денис Лавриненко.

Відеоігри мають позитивний вплив на психологічний стан атлетів. Дослідження зв'язку відеоігор та психологічного здоров'я демонструє, що геймінг покращує настрій та сердечний ритм, а відповідно й допомагає знизити рівень стресу. Саме тому відеоігри використовують як терапію для відновлення вже більше ніж 10 років.

Відеоігри
Спортсмени використовують відеоігри для якісного відновлення / Фото Віталія Головіна

Крім того, будь-які спортивні дисципліни передбачають фактор змагання, для перемоги в якому необхідна відповідна підготовка, наполегливість та психічний стан. Тут відеоігри також не стоять осторонь і стають корисним тренажером з підвищення мотивації, що поєднує відпочинок з тренуванням.

Зокрема, невролог Джуді Вільямс стверджує, що відеоігри можуть сприяти розвитку наполегливості та збільшенню мотивації, розглядаючи кожну помилку у грі, як черговий шанс покращити свій результат та досягти наміченої цілі.

Також відеоігри використовують як фізіотерапію – для розвитку дрібної та загальної моторики. Тактильна віддача та адаптивні тригери у сучасних контролерах робить цей процес зручнішим.

Практику геймінгу як форму відпочинку та відновлення сил застосовують і українські спортсмени. Наприклад, наприкінці червня 2021 року за ініціативи PlayStation навчально-спортивна база наших олімпійців у Конча-Заспі поповнилась ігровою зоною з сучасними ігровими консолями PS5. Це дозволить атлетам відпочити та перезавантажитись після важких тренувань.

Олімпійська база в Конча-Заспі
Українські спортсмени також грають у відеоігри з користю / Фото Олімпійської бази в Конча-Заспі

Зверніть увагу Дизайнер надрукував 3D-карту з локаціями з GTA V: скільки часу йому знадобилося

Чим відеоігри корисні для організму

Відомий психолог Браян Сатон-Сміт, який вивчав вплив ігор з початку 50-х років, дійшов висновку, що процес гри викликає у людей, незалежно від віку та професії, сплеск задоволення та підвищення мотивації. Його думку поділяють й вітчизняні фахівці.

"Агресивні та бойові ігри сприяють виділенню гормонів адреналіну, кортизолу та норадреналіну, які накопичують напругу, а ігри — це легальний та безпечний спосіб скинути її. Більш спокійні та творчі ігри (стратегії, “бродилки”), де немає чітких цілей, допомагають спортсменам розслабити психіку", – каже психологиня Олександра Шуманова.

Результати останніх досліджень щодо впливу відеоігор на психічне здоров’я доводять ефективність ігор у подоланні симптомів ПТСР (посттравматичного стресового розладу), залежності від психоактивних речовин, хронічного та фантомного болю, накопиченої агресії, професійного вигорання тощо. Усвідомлене захоплення відеоіграми, поряд з іншими видами активного відпочинку, має балансуючий ефект для психологічного здоров’я.

Відеоігри
Захоплення відеоіграми допомагає психологічному здоров'ю / Фото Pexels

Крім того, нещодавні дослідження доводять позитивний вплив відеоігор на когнітивні здібності людини. Геймінг покращує зорову увагу та координацію, сповільнює старіння головного мозку. До того ж спільне дослідження Університету електронних наук і технологій Китаю та Університету Маккуорі у Сіднеї підтверджує збільшення кількості сірої речовини у головному мозку завдяки відеоіграм. Це позитивно впливає на контроль м'язів тіла, просторове сприйняття та навігацію.

Тож правильний відпочинок та емоційне розвантаження – це саме те, що сприяє розвитку та майбутнім досягненням, а реалізація необхідного балансу між тренуваннями та відпочинком є наріжним каменем між поразками та перемогами.

Вражає Відеогру Super Mario Bros. продали за 2 000 000 доларів: вона стала найдорожчою в історії