Один з найбільш популярних елементів гри – звук смерті Роблокса (комічний та короткий "oof") – відомий понад 100 мільйонам гравців віртуального світу Roblox. Але виявилось, що Роблокс взагалі не створював цей звук.

Також цікаво Користувач показав, на що здатна Xbox Series X: фото стало вірусним

Як повідомляє BBC, цей простий звуковий ефект був створений 20 років тому генеральним директором Intellivision Entertainment Томмі Талларіко для гри під назвою Messiah. Талларіко не здогадувався і був шокований тим, що цей звук має таку актуальність сьогодні. "Уф" широко поширювався через меми, якими ділилися мільйони фанатів Роблокса, і в кінцевому підсумку в 2019 році це привернуло увагу Талларіко.

Дивно думати, що такий тихий звук, який я зробив більше ніж 20 років тому для іншої відеоігри, в результаті став одним з найбільш знакових аудіокліпів поп-культури 21-го століття. Я чув, як це говорили діти на ігрових майданчиках, і навіть не усвідомлював, що вони повторюють те, що я створив понад два десятиліття тому,
– коментує Талларіко.

Дивіться відео, звідки пішов звук "oof" в Roblox:

Томмі здійняв галас щодо порушення авторських прав, вимагаючи в представників Roblox компенсації за використання його роботи. Представники Roblox говорять, що компанія почала переговори з Талларіко та вивчає деталі, і на короткий період часу звуковий ефект "oof" скоро буде видалений з гри, тому що Талларіко як і раніше володіє авторськими правами на нього.

Надалі розробники планують ліцензувати звук та відновити його. Але щойно він повернеться, гравцям доведеться заплатити 1 долар або 100 Робуксів. Талларіко отримає відсоток від кожного продажу, як компенсацію. Крім того, він також розробив набір звукових ефектів для Roblox, які гравці зможуть використовувати при створенні своїх ігор, і вони вже доступні на торговому майданчику розробників Roblox.

Ми працювали разом, щоб знайти справедливе рішення, яке дозволило б Томмі стати частиною спільноти Roblox. У рамках нашої прихильності до вмісту користувацького контенту ми замінимо стандартний звуковий ефект "гра закінчена" на нову звукову доріжку в кінці цього місяця. Коли наш майданчик для розробників стане доступним, люди також зможуть вибирати звуки, створені спільнотою, для заходів на всій платформі,
– зазначають розробники Roblox.

Цей випадок є гарним прикладом того, як користувльницький вміст супроводжується порушенням авторських прав, оскільки розробники ігор часто не знають або не переймаються тим, чи законно його використовувати.

Що таке Roblox?

Це світова багатокористувацька онлайн-платформа, яка дозволяє користувачам створювати свої власні і грати в створені іншими користувачами ігри. Платформа ігри і віртуальні світи, що охоплюють широкий спектр жанрів: від традиційних гонок і рольових ігор до симуляторів і смуг перешкод. Станом на листопад 2020 року Roblox має понад 164 мільйони активних користувачів на місяць.