Під час прибирання на горищі жінка виявила копію Декларації незалежності США 1776 року. Кеті Марсден, яка є спеціалісткою з рідкісних книг, рукописів та карт аукціонного дому Lyon & Turnbull, вирішила дослідити історію знайденого документа детальніше.

Це цікаво Мистецтво і гемблінг: найвідоміші картини, присвячені азартним іграм

Історія знахідки


Копія Декларації незалежності США 1776 року / Фото Lyon & Turnbull

Декларація, яку знайшла жінка, виявилася однією з двох копій, подарованих у 1824 році батькові-засновнику Чарльзу Керролу, багатому американцеві і першому сенатору США від штату Мериленд.

Пізніше він подарував обидві копії Джону Мактавішу, який одружився з онучкою Керрола Емілі Катон. Цей чоловік був шотландсько-канадським дипломатом і підприємцем та працював британським консулом в штаті Мериленд.

Після детальних досліджень ми підтвердили, що ця копія справді є однією з 201, випущених Вільямом Стоуном. Наразі відомо, що з них залишилося лише 48,
– розповіла Кеті Марсден.

З'ясувавши подробиці походження та історії документа, Lyon & Turnbull виставили копію декларації на аукціон у США. 1 липня 2021 року, напередодні Дня незалежності США, його продали анонімному покупцеві за 4 420 000 доларів (понад 120,4 мільйона гривень).

До теми У Франції сім'я знайшла рідкісну картину в успадкованій квартирі: її продали за мільйони доларів