Всього у раді освіти виявили 316 випадків, коли 7 людей йшли з роботи раніше. Щоб робити це непомітно, працівниця, відповідальна за контроль за присутністю, відзначала у табелях колег потрібний час виходу з офісу – 17:15. Натомість компанія порушників покидала робочі місця о 17:13, щоб встигнути на автобус о 17:17. Наступного автобуса потрібно чекати ще пів години.

Читайте також Китайський суд зобов'язав чоловіка заплатити дружині за хатню роботу: набігла чимала сума

59-річну жінку, яка записувала у табелі хибний час, покарали найсуворіше. Протягом 3-ох місяців Їй не виплачуватимуть 10 частину заробітної платні. У сумі це має відшкодувати близько 137 тисяч єн (35 тисяч гривень). Саме стільки, за підрахунками керівництва, жінка недопрацювала, коли покидала офіс раніше. Ще двоє співробітників отримали письмові догани, а решта – зауваження та попередження.

Ця історія набула значного розголосу. Японці висловлюють співчуття покараним держслужбовцям. Вони переконані, що управлінці державної установи могли б з розумінням поставитися до ситуації своїх працівників, і домовитися, щоб автобус приїжджав на 2 хвилини пізніше.

Також користувачі мережі вважають, що якщо працівників штрафуватимуть за те, що вони пішли з офісу трішки раніше, їм потрібно доплачувати за кожну хвилину понаднормової роботи після офіційного закінчення дня.