Цими кадрами поділився у мережі науковець Тошітака Судзукі, доцент Токійського університету. Він пояснив, що на відео – й ого колега, який вивчає мову птахів.

Читайте також В Японії дозволили нетверезим водіям сісти за кермо для експерименту: результати шокували

Що передувало дивному експерименту

Вчений, чиє ім'я не згадують у ЗМІ, захотів обдурити синиць, щоб ті дозволили наблизитися до них. Річ у тім, що певні види птахів, як стверджують орнітологи, можуть запам'ятовувати людські обличчя і видавати сигнали-попередження.

Винахідливий науковець вважає, що потрапив у "чорний список" синиць. Адже якось у рамках дослідження він підійшов до їхнього гнізда й зважував пташенят. Відтоді замість буденного щебетання він чув лише попереджувальні звуки, коли наближався. Через це японець вирішив вдатися до незвичайного маскування.

Птахи не повелися на брехню

Як зауважив Судзукі, цей чоловік носив гігантську маску птаха упродовж року, але експеримент провалився. Адже кожного разу, коли він наближався, птахи насторожувалися і попереджали інших про небезпеку.

Пізніше колега вченого, який любить маскуватися, показав у мережі кумедне відео з лісу. "Не може носити окуляри", – жартівливо підписав він ці кадри.

Вчений у масці птаха показує свої окуляри: дивіться відео

Раніше у мережі обговорювали японця, який витратив тисячі доларів, аби придбати гіперреалістичний костюм собаки. Він пояснив, що "мріяв стати коллі" з дитинства, тож наполегливо "прямує" до своєї мети.