Розваги 24 за підтримки "Космолот" розповідають як азартні ігри врятували компанію FedEx від банкрутства.

Читайте також: Чим поява сендвіча завдячує азартним іграм: цікава історія

FedEx на початку та сьогодні


FedEx – компанія, відома в усьому світі / Фото FedEx

Компанію під назвою "Federal Express Corporation" у 1971 році заснував Фредерік Сміт – випускник факультету економіки Єльського університету. В основу бізнесу лягла одна з його курсових робіт про організацію термінових вантажних перевезень, за яку він отримав "трійку".

Фредерік Сміт вклав в створення та розвиток компанії 4 мільйони доларів, отриманих у спадок, а також 80 мільйонів доларів від інвесторів та кредиторів. Цих грошей вистачило, щоб новостворена компанія орендувала 8 літаків та почала роботу в 35 містах США. Головною особливістю FedEx було те, що вони обіцяли доставити будь-який вантаж у будь-яке місто за одну добу. На той час таких умов не могла запропонувати жодна інша логістична компанія.

Сьогодні FedEx – одна з найкращих компаній у сфері перевезень. Вона працює більше, ніж у 220 країнах світу, включно з Україною. У 2020 році на фоні пандемії коронавірусу за декілька місяців відбулося значне збільшення об'ємів доставки, і загальний прибуток компанії за фінансовий рік склав майже 70 мільярдів доларів.

Як азартні ігри врятували компанію FedEx


Блекджек – гра, яка врятувала FedEx від банкрутства / Фото Live About

Якою успішною не була б компанія FedEx зараз, перші роки її існування були не надто вдалими. У 1973 році розпочалася нафтова криза і ціни на паливо значно виросли. Грошей на витрати не вистачало, а нових кредитів та інвесторів не було.

Коли на рахунку FedEx залишилось всього 5 тисяч доларів (цієї суми не вистачило б навіть на заправку літаків), Фредерік Сміт вирушив з ними до Лас-Вегаса. Він поставив усю суму на гру в блекджек, не прогадав і виграв 27 тисяч доларів. Цих грошей було достатньо, щоб компанія змогла працювати приблизно один тиждень, що також недовго. Але виграш надихнув власника FedEx, і він знову почав активно шукати джерело інвестицій. За декілька днів, протягом яких компанія існувала за рахунок виграних в казино коштів, Сміту вдалося отримати 11 мільйонів доларів від нових інвесторів та зберегти компанію.

З того часу FedEx розвивалася вражаючими темпами. У 1976 році її прибуток склав 3,6 мільйона доларів, а у 1980 – 38,7 мільйона доларів.

Таким чином одні вихідні у Лас-Вегасі та ризикований вчинок Фредеріка Сміта зробив компанію FedEx такою, якою вона є сьогодні – всесвітнім гігантом логістичної сфери.