Розваги 24 за підтримки "Космолот" розповідають історію винайдення сендвіча азартним британським графом Джоном Монтегю.

Читайте також: Чого чекати від казино у майбутньому: VR-технології та азартний туризм

Хто такий Джон Монтегю?


Джон Монтегю – винахідник сендвіча / Фото Wikipedia

Ще на початку 18 століття у 1718 році десятирічний хлопчик Джон Монтегю після смерті діда став четвертим графом Сендвічем, а згодом найвідомішим представником свого роду.

Протягом життя він займав різноманітні політичні та військові пости, а з 1749 по 1782 рік був першим лордом адміралтейства. Він активно спілкувався з капітаном Джеймсом Куком та допомагав йому в організації морських походів. Коли Кук виявив групу островів у Тихому океані, він назвав їх Сендвічевими на честь Джона Монтегю, проте потім вони стали Гавайськими островами.

Безумовно граф був видатною особистістю в англійській історії, але нам він цікавий з інших причин. Адже саме йому люди завдячують винайденням улюбленого багатьма різновиду бутерброду.

Як з'явився сендвіч?


Історія появи сендвіча / Фото history.com

Подейкують, що граф Сендвіч був пристрасним гравцем в карти. За грою він проводив години та навіть дні, а тому часто не міг вийти з-за столу, щоб поїсти. Звичайно, їжу йому приносили куди завгодно, але орудувати ножем та виделкою у процесі гри було вкрай незручно.

Легенда говорить, що одного разу, ймовірно у 1762 році, під час чергової азартної партії Джон Монтегю попросив прислугу покласти шматок м'яса між двома скибками хліба. Таким чином він міг їсти, тримаючи їжу однією рукою, не випускаючи карти з іншої та не забруднюючи їх. Ця ідея настільки сподобалась усім присутнім, що вони позичили її та почали активно замовляти "хліб по-Сендвічськи". Згодом страву назвали на честь графа – сендвічем, а 3-го листопада у день народження Джона Монтегю почали відзначати День сендвіча.