Команда Google з мистецтва та культури разом з художником Девідом Лі втілили дуже сміливу ідею – писати музику не за допомогою драм-машини чи гітарних симуляторів. Вони вирішили, що непогано було б взятися за найболючіше – за горло. І написали розумний симулятор оперного співу і а-капела – Blob Opera. В ньому хор з чотирьох чарівних барвистих крапель виконає серенаду під хвилюючу оперну музику.

Передноворічне "Сам удома": якби Кевін Маккаллістер залишився удвох з котом – кумедна пародія

Blob Opera розроблений у вигляді смішної анімованої гри, де можна ні про що не думати, а просто ганяти курсор по екрану і насолоджуватися. Навіть ніяких навичок співу не потрібно. Просто перетягуйте яскраві краплі вгору і вниз, щоб змінити висоту тону. Або вперед і назад для різних голосних звуків.

А щоб відчути більше свята – натисніть на різдвяну ялинку, і ви отримаєте святковий сюрприз, заснований на найпопулярніших різдвяних колядках.

Ми розробили модель машинного навчання, навчену голосам чотирьох оперних співаків, щоб створити захоплюючий експеримент для всіх, незалежно від музичних навичок. Тенор Крістіан Джоел, бас Фредерік Тонг, меццо-сопрано Джоанна Гембл і сопрано Олівія Даутні записали 16 годин співу. В експерименті ви не чуєте їх голосу, але модель машинного навчання розуміє, як звучить оперний спів, на основі того, що вона дізналася від них,
– пояснює один з розробників Девід Лі.

Варто додати, що крім дуже легкої програми навчання в симуляторі присутні кнопка "Запис" і бібліотека з прикладами. Тож можна надихнутися та записати близьким у подарунок власну святкову пісню.