Серед найцінніших експонатів – смарагдовий хрест, царська держава та золота каблучка зі смарагдами.

Дивіться також Папа Римський визнав вино "Божим даром"

Інформація свідчить про те, що виявлені артефакти походять з місця краху іспанського галеона "Нуестра Сеньйора де Аточа", що належав Філіпу IV, королю Іспанії.

З архівних записів відомо, що судно вирушило з Гавани на початку вересня 1622 року з 265 пасажирами на борту, а також з вантажем у 40 тонн срібла, золота та інших цінностей, добутих в Колумбії, Перу, Мексиці та Венесуелі.

Незабаром після відплиття, під час шторму, "Нуестра Сеньйора де Аточа" разом із сестринським кораблем "Санта Маргарита" пішли на дно. Трагедія забрала життя сотень людей, включаючи заможних поселенців.

Обсяг скарбів вражає

Вантаж золота, срібла, міді, тютюну та дорогоцінних каменів був настільки об'ємним, що його завантаження тривало два місяці. Більшість скарбів була видобута з колумбійського родовища Мусо, їх сучасна вартість оцінюється в приблизно 1,1 мільярда доларів.

Протягом 60 років іспанці безрезультатно намагалися знайти загублені цінності. Лише в 1969 році колишній фермер і птахівник Мел Фішер розпочав ретельні пошуки, які в кінцевому результаті вели до відкриття скарбів на дні моря.

Три ювелірні предмети збереглися у відмінному стані, зокрема:

  • атоцький хрест (The Atocha Cross),
  • царська держава,
  • перстень Аточа (Atocha Ring).

Які скарби знайшли на найціннішому у світі затонулому кораблі / Фото The Winter Show

Раніше група археологів з Університету Гріффіта у Квінсленді виявила біля берегів Австралії сліди колишніх річок та озер, які існували на поверхні 70 000 років тому.