Його слова негайно підхопили італійські виробники вина, які боролися проти європейських попереджень про шкоду здоров'ю.

Дивіться також Бобер збудував собі дім у водостічній трубі та спричинив повінь і блокаду міста: кадри очевидців

Відповідну заяву Франциск зробив під час приватної аудієнції у Ватикані з виноробами з усієї Італії. Вітаючи свою аудиторію, він сказав: "Вино, земля, сільськогосподарські навички та підприємництво є дарами від Бога. Творець довірив їх нам, тому що з нашою чутливістю та чесністю ми робимо їх справжнім джерелом радості".

Водночас понтифік також закликав виноробів задуматися про "моральні та етичні обов'язки", які тягне за собою їхня робота, таких як:

  • поважне ставлення до своїх працівників та навколишнього середовища,
  • заохочення здорового вживання алкоголю.

Що цьому передувало

Раніше Італія виступила проти пропозицій зробити попередження про шкоду здоров'ю на алкогольних напоях обов'язковими на всій території ЄС після того, як Ірландія отримала схвалення Європейської комісії на вжиття цього заходу.

Цей крок в Ірландії, який зустріли протест з боку Італії, Іспанії та шести інших країн ЄС, призведе до того, що від 2026 року на пляшках вина, пива та спиртних напоїв розміщуватимуться попереджувальні написи про шкоду для здоров'я.

Додамо, що у минулому Франциск схвалював вино. Під час папської аудієнції 2016 року він сказав, що вино є невіддільною частиною весільної урочистості. "Весільна вечірка, на якій наречені не соромляться вина, уявіть, що ви закінчуєте весільну вечірку чаєм.