У неділю 7 лютого у Тампі, штат Флорида відбувся 55-й фінальний матч Американської Футбольної Ліги – Super Bowl LV. І перш ніж "Тампа-Бей Бакканірс" та "Канзас-Сіті Чифс" зіграли в чемпіонаті НФЛ, у заході взяли участь Військові Повітряні Сили США, щоб додати шоу військово-патріотичну тематику.

Читайте також 70-річний британець самостійно перетнув Атлантичний океан на човні

Підтримка цієї події є величезною честю для нашого командування та ВПС США,
сказав генерал Тім Рей, командувач бомбардувальників AFGSC.

У шоу взяли участь бомбардувальники Air Force Global Strike Command B-1 Lancer, який вилетів з бази ВПС Еллсворт в Південній Дакоті, B-2 Spirit – з авіабази Whiteman в Міссурі та B-52 Stratofortress – з авіабази Майнот в Північній Дакоті. Після зльоту зі своїх баз літаки з'єдналися в естакаді над стадіоном Раймонд Джеймс у Тампі, де відбувався матч.

Найбільш вражаюче, з того, що ці три літаки збираються разом, це те, що вони одночасно представляють три різні покоління бомбардувальників – і це різка різниця в можливостях,
– сказав Тодд Харрісон, директор проєкту аерокосмічної безпеки Центру стратегічних досліджень та міжнародних завдань, виданню Popular Science.

Варто зазначити, що якщо скласти B52 + B2 + B1, вийде 55 – на честь 55-го матчу Super Bowl LV.

Великі літаки неслися у повітрі на висоті близько 300 метрів з ревом, який було чутно на велику відстань навколо стадіону: відео

Це цікаво Том Бреді виграв свій 7-й Супербоул: жодна команда в американському футболі не має стільки перемог

Що таке Super Bowl?

Найбільша щорічна спортивна подія Сполучених Штатів Америки. Гра в американський футбол, в якій визначають чемпіона Національної футбольної ліги (НФЛ).

У грі, яка відбулася 7 лютого, між командами "Тампа-Бей Бакканірс" та "Канзас-Сіті Чифс" перемогу отримали "Бакканірс".

Суперкубок входить до числа найпопулярніших спортивних подій у світі та поступається тільки Лізі чемпіонів УЄФА, тож все, що пов'язано з цим змаганням, проводиться з великим розмахом.
Джерело: Wikipedia