81-річний Чарльз Поул з Вівеліскомбе, Великобританія, вирішив скоротити витрати, продавши свій великий будинок, натомість збудувати менший на своїй ділянці. Але будівництво довелося призупинити – при закладанні фундаменту були виявлені залишки єпископського палацу 13 століття.

Читайте також Будинок з віскі: пара знайшла 66 пляшок з міцним алкоголем сторічної давнини

Будівельники припинили свою роботу і за законодавством країни Чарльз Поул повинен заплатити за Археологічні розкопки чималу суму – 15 000 фунтів стерлінгів.

Було приємно почути, що на цьому місці є щось дійсно важливе, але вартість розкопок обійдеться мені приблизно в 15 000 фунтів стерлінгів і затримає будівництво будиночку,
– сказав Поул.


81-річний банкір на пенсії Чарльз Поул виявив Єпископський палац на своїй ділянці / Фото Daily Mail

Археологи вважають, що на ділянці містера Поула будівельники виявили фундамент стін і відкладення підлоги єпископського палацу 13 століття.

Вважається, що знахідка є частиною початкового фундаменту комплексу єпископського палацу,
– повідомили дослідники.


Стародавня будівля датується 13 століттям / Фото Daily Mail

Археологи та історики зацікавлені у цьому відкритті – адже ця старовинна будівля, що датується 13 століттям, була зруйнована до 18 століття, а потім і зовсім зрівнялася із землею. Тож історикам протягом 200 років не було нічого відомо про місцезнаходження палацу.

Залишки будівлі відносяться до середньовіччя і являють собою дві фази розвитку цього місця. Це є важлива знахідка – землевласник, археологи, будівельник і архітектор працюють над захистом і збереженням пам'ятника,
– додав представник Південно-західного фонду спадщини.


Археологи стверджують, що були виявлені фундаментні стіни та підлога / Фото Daily Mail