Замість копії купив оригінал

Картина, за яку чоловік віддав всього 88 доларів (2420 гривень), насправді коштує набагато дорожче. Її оцінюють у понад 54 000 доларів (1,4 мільйона гривень).

Цікаво Це точно котики: як зображали домашніх улюбленців на середньовічних картинах – кумедна добірка

За словами Крістофера Райта, він купив полотно у дилера у західному районі Лондона. Він не міг і припустити, що практично за безцінь купує справжню картину придворного художника короля Карла I, тому й не перевіряв її на оригінальність.

Мистецтвознавець вирішив показати свою покупку Коліну Гаррісону, старшому куратору відділу європейського мистецтва в Музеї Ешмола в Оксфорді. Можна лише здогадуватися, яким був шок Крістофера, коли товариш сказав йому, що вважає картину оригіналом. Справжність видали руки моделі, зображеної на картині. Вони були написані у стилі Ван Дейка.

Я не помітив нічого. Це синдром чоботаря – його діти найгірше взуті. Тому на особисту колекцію мистецтвознавця завжди звертають мало уваги,
– розповів Крістофер Райт.

Це підтвердили й в Інституті мистецтв Курдо у Лондоні. Там Крістоферу Райту розповіли, що картину реставрували, тож тепер вона виглядає бездоганно.

Дайвер знайшов старовинний меч біля Ізраїлю: дивіться відео