Витвір мистецтва із чистого золота

Куб створив німецький художник Ніколас Кастелло. Встановлення його витвору посеред славнозвісного парку стало рекламним ходом, покликаним привернути увагу до його власної криптовалюти Castello Coin.

Це цікаво Пів століття простояла на каміні: стара статуетка виявилася коштовним витвором мистецтва

На виготовлення куба у митця пішло понад 4500 годин. Для цього він використав чисте 24-каратне золото 999-ї проби. Зважаючи на вагу у 186 кілограмів та ринкову ціну коштовного металу, артоб'єкт оцінюють у 11,7 мільйона доларів (330,7 мільйона гривень).

Куб з чистого золота у парку Нью-Йорка / Фото Ніколаса Кастелло

Куб був виготовлений на художньому ливарному заводі H. Rüetschi у Швейцарії. Для втілення проєкту у життя, знадобилася особлива піч ручної роботи. Щоб розплавити золоті злитки, її нагріли до 1100 градусів.

Ще ніколи в історії людства таку величезну кількість золота не відливали в один об'єкт. Золото – це вічний метал. Символ сонця, світла, добра,
– поділився Ніколас Кастелло.

Золотий куб презентували на урочистій вечері / Фото Ніколаса Кастелло

Спочатку куб презентували на приватній вечері у Cipriani's, на яку завітали чимало знаменитостей. Після цього його розмістили у Центральному парку під наглядом групи охоронців.

Встановлення золотого куба у Центральному парку Нью-Йорка: дивіться відео

За словами віденської галеристки Лізи Кандлхофер, яка була присутня на презентації, цей куб є своєрідним комюніке між культурною екосистемою 21-го століття, заснованої на криптографії, та давнім світом, яким правило золото.

Реакція публіки

Золотий куб у Центральному парку Нью-Йорка / Фото Daily Mail

Думки мешканців Нью-Йорка щодо такого коштовного мистецького об'єкта розділилися. Одні були вражені красою та розкішшю куба та захоплювалися його виглядом та переливами.

Інші ж назвали таке мистецтво марнотратством, враховуючи рівень бідності у Нью-Йорку. Вони вважають, що 11 мільйонів доларів можна було витратити на розвиток інфраструктури міста та допомогу його безробітнім, безпритульним та бідним жителям.

Ніколас Кастелло зі своїм творінням / Фото Sandra Mika

Скільки грошей потрібно для щастя: дивіться відео