За допомогою знімків Місяця та архівних відео спеціаліст по візуалізації Енді Сондерс знайшов 2 м'ячі для гольфу, які пробули там 50 років. Попри те, що астронавт стверджував, що кинув м'ячі на "милі, милі та милі", їх виявили на відносно невеликій відстані – 22 та 36,5 метра.

Читайте також Перша в історії Super Bowl естакада за участю бомбардувальників ВПС США: захопливе відео

Алан Шепард таємно проніс м'ячі на борт космічного корабля – він заховав їх у шкарпетки. Також він взяв із собою залізний наконечник ключки для гольфу. Його він прикріпив до спеціального інструменту для взяття зразків місячних порід, і за допомогою цієї конструкції зіграв у гольф.

Алан Шепард зіграв у гольф на Місяці: архівне відео

Щоб показати, де наразі розташовані м'ячі, а також місце, звідки Алан Шепард їх запустив, Енді Сондерс з'єднав у єдину панораму 6 знімків поверхні супутника Землі, та значно покращив їхню якість.


М'ячі для гольфу на поверхні Місяця / Візуалізація Енді Сондерса

Енді Сондерс стверджує, що навіть те, що астронавтові вдалося підкинути м'яч – неймовірно. За його словами, за таких умов м'ячі можна було б кинути на кілька кілометрів, але зробити це зміг би лише чемпіон з гольфу Брайсон Дешамбо.

Уявіть, що ви у скафандрі, шоломі і товстих рукавицях. Не забувайте також про гравітацію, хоча й слабку. Те, що він зробив – надзвичайно вражає,
– сказав Сонберс.