Солом’яні скульптури є частиною щорічного фестивалю мистецтв Вара у префектурі Ніїґата. Минулого року традиційний захід перервався через COVID-19, але зараз він представляє нову колекцію робіт, святкуючи своє 13-річчя.

Читайте також Жінка випадково викинула прикраси вартістю 17 000 доларів: як вона їх шукала

Про фестиваль

Багато років японці використовують залишки рисової соломи як корм для худоби, для компосту, що відроджує ґрунт, і для виготовлення побутових товарів, таких як босоніжки зорі.


Солом'яні босоніжки зорі / Фото Allabout Japan

Однак з розвитком сільськогосподарських технологій та культури фермери все частіше виявляли надлишок соломи. Шукаючи спосіб її утилізувати, у 2006 році вони скооперувалися з токійським Університетом мистецтв Мусасіно.

Тоді професор кафедри науки дизайну Шінго Міядзіма запропонував використовувати солому у спільному мистецькому проєкті. Так і народився фестиваль Вара, який стартував у 2008 році.


Солом'яний кальмар / Фото Wara Art


Гігантський морж / Фото Wara Art

Виготовлення солом’яних скульптур

  • Кожен витвір мистецтва, який традиційно представлений у парку Увасекігата, спроєктували студенти художнього університету.
  • Втілили їх у життя ремісники з району Нісікан. Для цього вони спочатку виготовили з деревини "скелет" скульптур, а потім соломою надали їм потрібної форми.
  • Цьогоріч гості фестивалю можуть побачити гігантського орла, ведмедя, моржа, кальмара та багато інших солом’яних істот.
  • Експозиція триватиме до кінця жовтня.


Фото Wara Art


Фото Wara Art


Фото Wara Art


Фото Wara Art

Дивіться відео, як студенти і ремісники створюють свої дивовижні скульптури з соломи