У неділю, 15 березня, о 20: 00 розпочався проєкт Deep Time. Вісім чоловіків та сім жінок проведуть 40 днів в ізоляції у великій печері, без телефонів, годинників чи будь-яких пристроїв, які могли б допомогти їм визначати час.
Це цікаво Двоє колумбійців збільшили собі груди заради розваги: фото, відео
Мета проєкту, який почався у зв'язку з кризою здоров'я, – вивчення здатності людини адаптуватися до втрати просторово-часових орієнтирів та знайти відповіді на цілий ряд питань:
- Як знайти почуття часу?
- Який зв'язок між когнітивним та біологічним часом, мозком та генними клітинами?
- Який зв'язок між сприйманням часу наших годин і нормативним часом?
- Як наш мозок бачить час?
Втрата часу – це найбільша дезорієнтація, і саме цей аспект місія Deep Time хоче краще зрозуміти,
– йдеться в повідомленні команди на вебсайті проєкту.
У місії беруть участь добровольці з усієї Франції у віці від 27 до 50 років. Це люди різних професій, у тому числі: анестезіолог, охоронець, біолог, ювелір, вчитель математики та організатор проєкту Крістіан Клот, якого на цей експеримент надихнула пандемія COVID-19, що привнесла ізоляцію в наше життя. Учасники погодились на проєкт на добровільній основі, без будь-якої компенсації.
Я погодився взяти участь у місії, щоб спробувати це позачасове життя, неможливе зовні з нашими комп'ютерами та мобільними телефонами, які постійно нагадують нам про наші зустрічі та зобов'язання. Нелегко жити з 14 людьми, яких ти не знаєш, наше спілкування буде ключем до того, щоб час разом пройшов рівно,
– розповів один з учасників експерименту 29-річний біолог Арно Бурель.
Добровольці, які проведуть 40 днів в ізоляції / Фото Daily Mail
Проєкту Deep Time знадобилося 1,2 мільйона євро: ці кошти надали приватні й державні партнери та Інститут адаптації людини.
Вхід у печеру Ломбрівс / Фото Daily Mail
У найбільшій в Європі печері Ломбрівс команді доведеться адаптуватися до постійної температури 12 градусів за Цельсієм та вологості 95%. Виробляти електроенергію учасники будуть за допомогою системи водного велосипеда. У печері створили три окремих житлових приміщення: для сну, для проживання та для проведення досліджень топографії місця, особливо фауни й флори. Попередньо до печери доставили 1,5 тонни припасів – води та їжі, щоб гарантувати, що учасники зможуть вижити без стороннього втручання.
Цей експеримент є першим у світі. До сьогодні всі місії такого типу були зосереджені на вивченні фізіологічних ритмів тіла, але ніколи не стосувалися впливу цього типу тимчасового розриву на когнітивні та емоційні функції людини,
– сказав професор Етьєн Кехлін, директор лабораторії когнітивних та обчислювальних нейронаук при Ecole Normale Supérieure в Парижі.
Найбільша в Європі печера Ломбрівс / Фото odditycentral
Місцерозташування печери Ломбрівс у Франції / Фото Daily Mail