Якщо вам іноді здається, що ваша вебкамера спостерігає за вами, то з новою камерою вже не буде жодних сумнівів. Німецький дослідник Марк Тейссієр створив вебкамеру Eyecam, яка виглядає як частина людського тіла та являє собою інженерний прототип, що описується як "антропоморфна вебкамера".

До теми Японські дизайнери створили взуття з пальцями та педикюром

Eyecam розроблена у вигляді реалістичного людського ока з невеликою областю навколо нього, включаючи брову. Крім того, камера володіє різними функціями та пропонує користувачеві кілька режимів. Один з них передбачає пильне стеження за власником і його діями – при цьому камера моргає, обертає оком, рухає монобровою (всередині є шість сервомоторів) і в цілому робить все, щоб людині було некомфортно. Інший режим Eyecam – сон.


Eyecam розроблена у вигляді реалістичного людського ока / Фото Ign

За всі рухи вебкамери Eyecam відповідають мотори і механізми. Якщо їй довго не приділяти уваги, вона може засумувати та пустити сльозу. А якщо з оком сидіти поруч та розмовляти – воно буде радіти.


За всі рухи вебкамери Eyecam відповідають мотори і механізми / Фото Ign

Марк Тейссієр говорить, що масового виробництва такої вебкамери не планується. Своїм винаходом він лише хотів викликати емоції в аудиторії та звернути увагу на проблему приватності, пов'язаної з відстежуючими пристроями.

Вебкамери завжди пильно стежать за нами. Людське око і вебкамера майже одне і те ж, але в очей є перевага – вони можуть виражати емоції: гнів, смуток, образу, радість та інше. Я хочу, щоб люди задумалися, дивлячись на мій пристрій,
– розповів науковець.

Нове покоління вебкамер: дивіться відео