У зйомках взяла участь молодша сестра легендарного співака та композитора Оксана Івасюк. Вона досі плекає пам'ять про брата та доглядає за музеєм Володимира Івасюка у Чернівцях, тож була зворушена ідеєю організаторів.

Це цікаво На екрані і в житті: хто зі світових знаменитостей полюбляє азартні ігри

Пані Оксана розповіла, що у 1970-х роках "Червона рута" підштовхнула Володимира Івасюка до важливого рішення – стати професійним композитором. Вона згадує, що навіть у ті часи, коли брат був повністю поглинутий своєю творчістю та ідеєю прославити українську пісню, він все одно знаходив час та приділяв увагу сестрі. Музикант навіть написав для неї колискову.

"Червона рута" пролунала звуками супермаркету: дивіться відео

Пісня так гармонійно вплітається в український культурний код, що багато людей досі вважають її народною. Цей перформанс став незвичайною і чуттєвою присвятою як "Червоній руті", так і Володимиру Івасюку, чий твір завжди відгукуватиметься в серцях українців,
– пояснила маркетинг-директорка "Сільпо" Катерина Огуряєва.

Що відомо про Володимира Івасюка та його "Червону руту"

  • Володимир Івасюк був одним з основоположників української естрадної музики. Він написав 107 пісень, 53 інструментальні твори, музику до кількох спектаклів.
  • Серед найпопулярніших його пісень – "Я піду в далекі гори", "Пісня буде поміж нас", "Водограй" та інші, але саме "Червона рута" зайняла особливе місце як у творчості музиканта, так і в українській історії.
  • Володимир Івасюк написав "Червону руту" у 1970 році, коли навчався у Чернівецькому медичному інституті (сьогодні це Буковинський державний медичний університет). Вже за рік, у 1971, "Червона рута" посіла своє місце у двадцятці переможниць першої радянської "Пісні року".
  • "Червона рута" дала назву першому українському музичному фільму, а також першому фестивалю української популярної музики.
  • Пісня полюбилася і фанатам українського футболу – її часто співають під час матчів, а у 2018 році "Червона рута" стала офіційним футбольним символом України та візитівкою нашої збірної.

Дивіться також З підписом Стіва Джобса: рідкісний посібник до Apple II продали на аукціоні за шалену суму