Пустотливу Зої Рот сфотографував її батько у 2005 році. Зої, якій тоді було 4 роки, прогулювалася по своєму району в Північній Кароліні, коли її тато випадково увіковічив, як вона лукаво посміхається, поки пожежники борються з вогнем у будинку.

Це цікаво Культову гіфку-мем Nyan Cat продали на аукціоні крипто-мистецтва за сотні тисяч: точна вартість

Згодом знімок поширився мережею, ще до того, як меми стали мейнстримом. Фото навіть виграло конкурс "Захоплення емоцій" журналу Dave JPG у 2008 році.

У 2005 році мій батько сфотографував мене, коли я стояла перед пожежею в будинку. Я стояла там і виглядала злою, ніби це я розвела вогонь – але, чорт забирай, ні, я цього не робила,
– розповіла Зої Рот.


NFT "Дівчинка-катастрофа" / Фото New York Post

У лютому 2021 року Зої отримала анонімний електронний лист, в якому говорилося, що це фото коштує чимало. Після цього вона вирішила перетворити мем-фотографію, зроблену її батьком – фотографом-любителем Дейвом, в NFT. Дівчина виставила NFT на аукціоні у квітні й після ряду ставок лот було продано колекціонеру, який відомий за ніком @ 3fmusic, за 180 ефірів-монет – 473 000 доларів.

Можливість продати це просто показує нам, що у нас дійсно є якийсь контроль, якесь агентство у всьому процесі,
– сказала Зої.


"Дівчинка-катастрофа" Зої Рот / Фото New York Post

Варто зазначити, що цей NFT закодований таким чином, що Рот і її батько залишають за собою авторські права на цю фотографію, та можуть отримувати 10% прибутку кожного разу, коли вона буде продана в майбутньому.

Що таке NFT

Це унікальний цифровий токен, зашифрований підписом художника, який підтверджує його право власності та справжність і постійно прикріплюється до твору. Він дозволяє продавати "оригінальні" версії популярного онлайн-контенту, такі як вірусні меми або твіти, так якби вони були фізичними творами мистецтва.