Реальний Гаррі Поттер працює менеджером з продажу, любить вбиратися в героя однойменної книги та читати про знаменитого чарівника. Виявилося, що чоловік є власником першого і найрідкіснішого видання "Гаррі Поттер і філософський камінь".

Це цікаво Психологія азартних ігор: що таке тільт та чи варто його боятися

У 1997 році британець отримав цю книгу в подарунок від свого батька. Свого часу батько Гаррі купив її на радощах від того, що існує книга з ім'ям його сина в назві.

Люди просто не вірять мені. Коли я в молодості грав у футбол, суддя пригрозив мені червоною карткою за те, що я представився Гаррі Поттером. Коли я зустрів свою дружину Філіпу на відпочинку в Греції, вона мені теж не повірила,
– розповів Гаррі Поттер.


Чоловік, на ім'я Гаррі Поттер продав перше видання "Філософського каменя" за 37 тисяч доларів / Фото BBC

Довгий час роман припадав пилом під сходами. Проте після смерті батька у 2017 році від раку, Гаррі Поттер разом з сім'єю вирішили виставити рідкісне видання на аукціон в пам'ять про нього.

Попри те, що книга неабияк пошарпана та зачитана практично до дірок, примірник книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" пішла з молотка за 27,5 тисячі фунтів стерлінгів – це майже 37 тисяч доларів. І це не дивно, адже екземпляр рідкісний – одна з 500 перших випущених друкованих копій.

Гроші, отримані з продажу, Гаррі планує витратити на виконання останньої волі батька – той побажав, щоб його кремували, а прах розвіяли над Африкою.

Я дуже радий, що книга продана. На ці гроші ми зможемо поїхати до Кенії і розвіяти прах мого померлого батька,
– поділився британець.

До теми Інтернет-магазин Netflix запустив колекцію за "Грою в кальмара": що там можна купити