Біографія Еда Дугласа про Тенцінга Норгея "Тенцінг: Герой Евересту" буде адаптована для показу на екранах компанією Netflix і вироблена компанією Higher Ground Productions Барака і Мішель Обами. У книзі розповідається про життя непальського альпініста-шерпа, який здійснив перше сходження на Еверест з сером Едмундом Гілларі у 1953 році.

Читайте також За фільмами з Леонардо Ді Капріо: новий мультфільм від відомого аніматора став вірусним – відео

Ми створили Higher Ground, щоб розповідати великі історії. Ця група проєктів ґрунтується на цій меті та неймовірному шляху,
– йдеться в заяві Обами.

Сценарій до фільму написав номінант на "Оскар" і володар премії BAFTA Люк Девіс, а режисером буде номінантка на премію BAFTA Дженніфер Підом, яка провела багато років на Евересті.

Підом, яка понад 15 років знімала документальні фільми про найвищу гору у світі та навколо неї, сказала, що фільм розповість про "неймовірну" історію, яку вона дізналася під час роботи над фільмом 2015 року "Шерп".

Мені завжди здавалося, що це одна з великих історій, яку просто не розповідали,
– сказала Дженніфер Підом.


Біографія Еда Дугласа про Тенцінга Норгея "Тенцінг: Герой Евересту" / Фото wikimedia

Більшість людей тієї епохи запам'ятали Тенцінга просто провідником-шерпом, який допоміг Гілларі піднятися на вершину. У цьому фільмі ми хочемо переосмислити цю історію як досягнення цих двох сторонніх спостерігачів, які об'єдналися, незважаючи ні на що, щоб зробити цей неймовірний подвиг і увійти в історію,
– говорить Підом.


Тенцінг Норгей (праворуч) та Едмунд Гілларі / Фото Daily Mail

У скарбничці Дженніфер Підом серіал Discovery Channel "Еверест: за межею", документальний фільм "Чудо на Евересті", "Шерпа", в якому розповідається про фатальну лавину на Евересті, і "Гора" у співпраці з австралійським камерним оркестром. Тож спільна робота з Бараком і Мішель Обамою для створення біографічного фільму про шерпа Тенцінга Норгея – це вдалий хід для її першого художнього фільму.

Це досить цікаво. Мені дуже пощастило, що вони побачили цінність цієї історії та хочуть відправитися в цю подорож разом з нами,
– поділилася враженнями режисерка.


Тенцінг Норгей на вершині Евересту в 1953 році / Фото wikimedia

Хто такий Тенцінг Норгей?


Непальський шерпа, альпініст. Разом з сером Едмундом Гілларі, з яким він здійснював сходження, Тенцінг був першою людиною, яка підкорила гору Еверест, яка є найвищою точкою у світі.

Тенцінг став шерпом, відправившись у свою першу експедицію як носій у 1935 році. Він відправився в ще кілька експедицій, перш ніж піднятися з Гілларі на Еверест, і багато непальців і індійців вважають його героєм.