Угорщина стала першою країною, яка вшанувала загадковго винахідника віртуальної валюти Сатоши Накамото статуєю. Встановлення пам'ятки профінансували чотири угорські кріптовалютні організації.

Це цікаво 5 курйозних історій про казино, які змусять вас сміятися і трішки заздрити

Розробили бюст угорські скульптори Річко Гергелі та Тамаш Джиллі. Бронзова фігура представляє бюст людини без обличчя – замість нього дзеркало, що символізує анонімність біткоїнів та ідею прихильників цифрового золота. Обличчя засновника криптовалюти відполіроване, щоб відбити обличчя будь-кого, хто на нього дивиться.

Основна концепція біткоіну полягає в тому, що він належить всім, людям інтернету, що всі ми – Сатоши. Так що кожен може впізнати себе по обличчю,
– йде мова на сайті.

Ідею створення самої статуї висловив Андрас Дьєрфі, який створив освітній сайт KriptoAkadémia.com.

Ми думаємо про Сатоши як про батька-засновника всієї криптовалютної індустрії. Він створив біткоїн, він створив технологію блокчейн. Він бог нашого ринку,
– сказав Андрас Дьєрфі, біткоїн-журналіст та один з ініціаторів проеєкту.

На сьогодні особистість Сатоши Накамото невідома. Хоча доказів поки немає, деякі представники кріптоіндустріі продовжують заявляти, що саме вони є Сатоши Накамото. Проте за псевдонімом можуть ховатися чоловік, жінка або навіть група людей.

В Угорщині встановили статую творцеві біткоїна Сатоши Накамото
В Угорщині встановили статую творцеві біткоїна Сатоши Накамото
/ Фото statueofsatoshi

В Угорщині встановили статую творцеві біткоїна Сатоши Накамото
В Угорщині встановили статую творцеві біткоїна Сатоши Накамото / Фото statueofsatoshi

До теми Історія створення свого кіновсесвіту: Marvel Studios анонсувала нову книгу