Науковці вирішили з'єднати стародавні штами пивних дріжджів і досі невідомий генетичний матеріал, який відшукали у лісах Патагонії в Чилі.
Дивіться також "Кожна впізнає себе": ви сміятиметеся до сліз від пародії на фотосесію на лавандовому полі
Виявилося, що напої, виготовлені на основі нових гібридів, створили нові смаки для пива та хліба. Це підтвердили науковці у своїй статті для видання PLOS Genetics.
Про що мовиться у висновку вчених
Протягом 500 років для виготовлення популярного напою використовували лише 2 штами дріжджів:
- Saccharomyces cerevisiae (звичайний),
- Saccharomyces eubayanus (холодолюбний дикий).
Їх обрали пивовари багато років тому, оскільки вони надавали певного смаку та аромату і бродили за низьких температур. Поціновувачі не могли отримати нового пива, бо "не вистачало смаку через обмеженість генетичного розмаїття". Тому вчені звернули увагу на дикі одноклітинні гриби S. eubayanus, які виявили в Патагонії, а також у Китаї. Знахідка означає, що можуть з'явитись досі невідомі смаки пива.
Експерти вважають, що вони зламали код для пива наступного рівня, вирощуючи дикі дріжджі з одного з найбільш недоторканих місць на Землі,
– впевнені дослідники.
У лабораторії виростили нові гібриди грибів, які "дали найкращі результати, максимізуючи ферментацію". Новий напій мав унікальний профіль аромату та збільшений вміст алкоголю. Це дозволить пивоварам випускати нові види світлого пива.