За словами розвідників, вони виявили літак, що, ймовірно, належав Амелії Ергарт, знаменитій американській авіаторці, яка зникла безвісти понад 85 років тому під час спроби облетіти земну кулю.

Дивіться також Турист приїхав подивитися на запуск ракети в космос і знайшов у багнюці справжній скарб

Що вдалося встановити Deep Sea Vision

Розвідувальна місія зробила знімок, де видно об'єкт, контури та розміри якого збігаються з літаком Lockheed Electra. На ньому Ергарт здійснювала свій останній політ 2 липня 1937 року.

Засновник компанії Тоні Ромео, колишній офіцер розвідки ВПС США, повідомив, що знімок було зроблено на завершення 90-денної експедиції, метою якої були пошуки літака Ергарт. Проте в Національному музеї авіації та космосу підкреслили, що науковцям ще належить провести низку досліджень, аби впевнено стверджувати, що знайдений об'єкт дійсно літак легендарної пілотки.

Літак, знімок якого зробили з ехолота
Літак, знімок якого зробили з ехолота / Фото Deep Sea Vision

Місце знахідки поки що тримається в секреті, але команда планує повернутися для подальших досліджень. Мінді Лав Пендерграфт, виконавча директорка музею Амелії Ергарт, назвала місцеперебування Ергарт, її навігатора та літака "однією з найбільших загадок нашого часу" і висловила надію на те, що нові дані допоможуть з'ясувати обставини зникнення авіаторки.

Якщо підтвердиться, що знайдений об'єкт дійсно літак Ергарт і він зберіг структурну цілісність, є можливість його підняття з дна океану, що стане справжнім проривом у розкритті цієї історичної таємниці.

Хто така Амелія Ергарт

Амелія Ергарт була перша жінка, яка перелетіла Атлантику наодинці, і друга після авіатора Чарльза Ліндберга, хто це зробив. 20 травня 1937 року Ергарт і навігатор Фред Нунан розпочали навколосвітній політ з Окленда, що в Каліфорнії, прямуючи через Атлантику, Африку та Індію до острова Гауленд. 2 липня, коли команда наближалася до острова, попри достатній запас палива, зв'язок із літаком було втрачено, і незабаром після останнього повідомлення Ергарт і Нунан зникли безвісти.