Інцидент зі 104-метровим судном Ocean Explorer компанії Aurora Expeditions стався в понеділок (11 вересня).

Дивіться також НЛО чи кінець світу: британці помітили гігантський "хмарний спалах" – що це було насправді

Судно, що сіло на мілину у віддаленому районі Гренландії, не може бути звільнене самостійно. Керівник операції Браян Єнсен назвав ситуацію "тривожною".

У понеділок вдень за західногренландським часом арктичне командування отримало повідомлення про те, що круїзне судно Ocean Explorer сіло на мілину в Альпфйорді на північному сході Гренландії, і що судно не може бути негайно звільнене за допомогою власних сил,
– мовиться у повідомленні.

Чи є небезпека для пасажирів

За словами Єнсена ситуація несприятлива для пасажирів, однак серйозної небезпеки для їхнього життя немає.

"Найближча допомога перебуває далеко. Наші підрозділи розташовані далеко, а погода може бути дуже несприятливою. Однак у цій конкретній ситуації ми не бачимо жодної безпосередньої небезпеки для життя людей чи довкілля, що не може не тішити", – сказав він.

Для проведення рятувальної операції залучаються судна. Найближче з них інспекційне судно Knud Rasmusse. Воно перебуває на відстані близько 1200 морських миль. Представники JAC заявили, що найраніший час, коли вони зможуть дістатися до судна, що сіло на мілину, – це ранок 15 вересня, якщо не виникне жодних перешкод для проведення рятувальної операції.

Раніше ми писали, що пляж на архіпелазі Соломонові острови в Тихому океані вже понад 20 років "прикрашають" рештки величезного корабля MS World Discoverer. Він затонув ще у 2000-х роках. Однак місцеві не розгубилися і перетворили руїни лайнера на туристичну атракцію.