Про історію створення Барбі – розповідає 24 Канал. Розповідаємо про улюбленицю дітей, яка стала культовою іграшкою усіх часів – читайте далі.

Цікаво Це треба бачити: жінка приголомшила найбільшою у світі колекцією ляльок Барбі

Чому саме Барбі, а не інше ім'я

Створення Барбі було своєрідною революцією у світі іграшок. Ідея про створення нової ляльки належала Рут Хендлер, яка була співзасновницею компанії Mattel, Inc. Рут мала 2 дітей, доньку Барбару (Барбі) та сина Кена. Спостерігаючи, як її дитина грається з ляльками та уявляє свій власний світ, вона зрозуміла, що на ринку відсутні іграшки, що стимулюють уяву та дозволяють дітям втілювати свої мрії.

Так і з'явилася ідея створення ляльки, яка була більше ніж просто іграшкою, а справжньою подругою. Рут Хендлер назвала її ляльку на честь своєї дочки – Барбі.

9 березня 1959 року на ярмарку іграшок в Нью-Йорку,була представлена перша лялька Барбі у вигляді модної дівчинки-підлітка. Цей день потім оголосять Всесвітнім днем Барбі.

Попри певні початкові сумніви, Барбі вразила світ й стала комерційно успішним проєктом.

Є дуже багато різних версій Барбі

Відтоді Барбі змінювала професії, одяг, волосся, мандрувала світом та завоювала серця дівчат з різних країн. Люди по всьому світу пам'ятають цю ляльку в ролі медсестри, вчительки, пілота, астронавтки, моделі й не тільки.

Бувало, що критики звинувачували Барбі у сприянні стереотипам щодо краси та ролей жінок у суспільстві. Однак, компанія Mattel відреагувала на ці зауваження й почала представляти різноманітні версії ляльки – з різною зовнішністю та професіями.

Цікаві факти

  • За перші 10 років продажу ляльки Барбі було продано понад 350 мільйонів екземплярів. У 1961 році з'явився її вірний коханий Кен.
  • У 1992 році була випущена лялька "президентка Барбі". У 2010 році з'явилася лялька Барбі-програміст, щоб підтримати інтерес дівчат до інформатики та комп'ютерних наук.
  • У 2004 році лялька Барбі отримала офіційне звання "Посол доброї волі ООН". Ця нагорода визнавала її внесок у сприянні рівності та освіті дівчат у всьому світі.