Як витвір мистецтва: штучний інтелект створив фантастичний дизайн для АЕС

17 липня 2023, 16:13
Читать новость на русском

Джерело:

"Енергоатом"

Атомні електростанції асоціюються у нас з великими бетонними коробками, які дають людям енергію. Ну, а ще завдяки нашим східним сусідам, – з небезпекою та радіацією. Однак АЕС, які ви побачите нижче більше нагадують якісь химерні палаци чи фабрики з мультфільмів.

Такими їх показав штучний інтелект Midjourney. Він створив кілька проєктів атомних станцій в різних архітектурно-естетичних стилях.

Дивіться також Залужний, Буданов, Леся Українка: що, якби відомі українці з'явилися у мультфільмах

Цікаво, що АЕС попросили зобразити у стилі райгун-готик.

Довідка. Цей стиль належить до так званого ретрофутуризму та включає різні аспекти архітектурних стилів Googie, Streamline Moderne та Art Deco.

Будівництво нових електростанції сприятиме не лише наближенню низьковуглецевого майбутнього, а й переосмисленню загального дизайну АЕС,
– зауважили в "Енергоатомі".


Штучний інтелект створив фантастичний дизайн для АЕС / Фото Midjourney

В Україні побудують нові енергоблоки

Раніше "Енергоатом" та американська компанія Holtec International підписали угоду про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з малими модульними реакторами SMR-160. Очільник енергетичного відомства зазначив, що спорудження в Україні ММР не тільки сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, але й дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності й досягнути цілей декарбонізації.

Україна має значний кадровий потенціал для розвитку провідних атомних технологій і докладатиме максимум зусиль, зокрема у співпраці і з американськими партнерами, для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі. ММР – потужна технологія, яка також дозволить нам децентралізувати генерацію,
– сказав Герман Галущенко.

Угода передбачає будівництво до 20 реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року. Дуже шкода, що вони матимуть не такий вигляд, який запропонував штучний інтелект.