На перший погляд, може здатися, що це просто фото червоного кольору.

Дивіться також Зазирніть у себе: швидкий тест за картинкою розповість, що вас тривожить просто зараз

Але ж насправді там заховані цифри, побачити які можуть не всі. Придивіться уважно і спробуйте вгадати, яке число зображено на картинці.


Що ви бачите на картинці / Фото Meta

Понад 500 тисяч користувачів у соцмережах вже випробували свої сили, але назвати правильні цифри вдалося далеко не всім. Багато спостерігачів вгледіли лише цифру 7, тоді як інші побачили номер 574. Однак правильна відповідь полягає в числі 571, яке заховано всередині зображення.

Як працюють оптичні ілюзії

Оптичні ілюзії – це візуальні ефекти, які призводять до сприйняття об'єкта або зображення у спосіб, який відрізняється від того, як цей об'єкт або зображення фактично представлені. Ці ілюзії можуть бути створені за допомогою різних оптичних та психологічних методів, і вони надзвичайно цікаві з точки зору того, як працює наше сприйняття.

Ось деякі основні принципи, які лежать в основі оптичних ілюзій:

  • Оптичні ілюзії використовують зіткнення різних візуальних сигналів, що надходять до наших очей. Це може містити конфлікт між лініями, кольорами, розмірами тощо.
  • Очі мають тенденцію виділяти та виділяти певні частини зображення. Інколи ця виділеність може призводити до неправильного сприйняття об'єкта.
  • Наш мозок намагається узгоджувати інформацію, яка надходить від наших очей, і цей процес може бути змішаним або спотвореним оптичними ілюзіями.
  • Деякі ілюзії можуть виникати через перспективу, коли об'єкти виглядають більшими або меншими, ніж вони фактично є, через їхнє розташування та віддаленість один від одного.
  • Ілюзії також можуть виникати через використання різних кольорів та контрастів, що впливають на сприйняття об'єкта або зображення.

Оптичні ілюзії є дуже цікавими для вивчення і дослідження, і вони допомагають висвітлити те, як працює наше зорове сприйняття та сприяють поглибленому розумінню функцій нашого мозку.