День української державності просто неба: чому варто відвідати музей Пирогова цими вихідними

28 липня 2023, 16:14
Читать новость на русском

Джерело:

"Вечірній Київ"

У вихідні 29 – 30 липня у музеї-садибі імені Пирогова відзначатимуть День Української Державності. На честь цього на території музею відбудеться свято українського хліба, відкриття виставки та відреставрованої хати.

Музейники підготували насичену програму для всіх, хто цікавиться народною культурою та традиціями.

Дивіться також Диван зачекає: де погуляти у Львові на вихідні – цікавий маршрут

Чим зайнятися у музеї Пирогова

28 липня о 12:00 відбудеться відкриття відновленої хати із села Старі Бабани Черкаської області та інтер’єру, присвяченому великодній обрядовості Наддніпрянського краю.

Це результат трирічної клопіткої роботи музейних працівників, науково-пошукових експедицій, досліджень та реставрацій. Інтер'єр оновленої хати кінця ХІХ століття демонструє традиції святкування Великодня, притаманні саме Уманщині. 


Оновлена хата із села Старі Бабани / Фото "Вечірній Київ"

28 липня о 14:00 пройде відкриття виставки "Церковні старожитності кінця ХVIII – початку ХІХ століття", що познайомить з атрибутами та особливостями обрядів православної та католицької релігій.


Виставка церковних старожитностей / Фото "Вечірній Київ"

29 липня у музеї День Української Державності відзначатимуть не менш символічним Святом українського хліба. З 13:00 запрошують дізнатися більше про світ наших пращурів-землеробів:

  • відвідати виставку хліборобських знарядь,
  • відтворити давній обряд "зажинок",
  • помолотити зерно ціпками,
  • завітати на гостину до музейних мірошників.

А відвідавши ярмарок, ви можете придбати смаколики на згадку.

Що відомо про музей Пирогова

Це національний музей народної архітектури та побуту України – архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня.

На території музею встановили приблизно 300 пам'яток народного будівництва XVI – XX століть. Традиційні житлові і господарські комплекси охоплюють хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Найстарішим архітектурним експонатом є хата із села Самари Волинської області (1587 року).

Адреса музею: вулиця Академіка Тронька, 1

Вартість квитка: 100 гривень, для дітей 10 – 17 років та студентів 70 гривень, для дітей 6 – 9 років 50 гривень.