Музейники підготували насичену програму для всіх, хто цікавиться народною культурою та традиціями.

Дивіться також Диван зачекає: де погуляти у Львові на вихідні – цікавий маршрут

Чим зайнятися у музеї Пирогова

28 липня о 12:00 відбудеться відкриття відновленої хати із села Старі Бабани Черкаської області та інтер’єру, присвяченому великодній обрядовості Наддніпрянського краю.

Це результат трирічної клопіткої роботи музейних працівників, науково-пошукових експедицій, досліджень та реставрацій. Інтер'єр оновленої хати кінця ХІХ століття демонструє традиції святкування Великодня, притаманні саме Уманщині.


Оновлена хата із села Старі Бабани / Фото "Вечірній Київ"

28 липня о 14:00 пройде відкриття виставки "Церковні старожитності кінця ХVIII – початку ХІХ століття", що познайомить з атрибутами та особливостями обрядів православної та католицької релігій.


Виставка церковних старожитностей / Фото "Вечірній Київ"

29 липня у музеї День Української Державності відзначатимуть не менш символічним Святом українського хліба. З 13:00 запрошують дізнатися більше про світ наших пращурів-землеробів:

  • відвідати виставку хліборобських знарядь,
  • відтворити давній обряд "зажинок",
  • помолотити зерно ціпками,
  • завітати на гостину до музейних мірошників.

А відвідавши ярмарок, ви можете придбати смаколики на згадку.

Що відомо про музей Пирогова

Це національний музей народної архітектури та побуту України – архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня.

На території музею встановили приблизно 300 пам'яток народного будівництва XVI – XX століть. Традиційні житлові і господарські комплекси охоплюють хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Найстарішим архітектурним експонатом є хата із села Самари Волинської області (1587 року).