Незвичні скульптури з'явилися в одному з найулюбленіших парків міста – Стрийському.

Дивіться також Її роботи в колекціях Голлівуду: свиня Пігкассо заробила на своїх картинах понад мільйон доларів

Організатори створили динамічний і захоплюючий "Скульптурний маршрут" парком, який дозволить насолодитися красою природи в поєднанні з творчістю українських та закордонних митців.

Загалом в парку розмістили 8 скульптур, які стоятимуть там до листопада 2024 року. Усі скульптури зроблені зі сірого граніту з українських кар'єрів. Деякі твори є абстрактним символом, деякі продовжують тему класичного мистецтва, але новою сучасною мовою.

Організатори запевняють, що ґрунти та рослинність не постраждають завдяки використанню спеціальних простих конструкцій фундаментів.

Цей проєкт покликаний показати творчість українських скульпторів не на закритих виставках, а у відкритому доступі. Це антимонументальна пропаганда. Кожен художник не отримав жодних вказівок щодо тематики. Це все творчі роботи з різними концепціями. Особлива увага прикута до скульптури Василя Корчового, який виступив проти бодішеймінгу,
– зазначив засновник YA Gallery та один з організаторів Павло Гудімов.


Скульптура Василя Корчового, який виступив проти бодішеймінгу / Фото Павла Гудімова

За його словами ця скульптура направлена на те, щоб люди нарешті зрозуміли, що краса тілесна є у всіх проявах. Суспільство мусить зрозуміти, що час відходити від канонів краси. Наразі скульптуру сприймають неоднозначно. Як раніше було і з 5-метровим велетнем, який "тримає" Оперний у Львові.

Саме тому на підтримку роботи Василя Корчового виступив мер Львова Андрій Садовий. Він разом із дружиною відвідали Стрийський парк та зробили фото зі скульптурою.

З якого боку не глянь, мистецтво в парку таки чудова ідея,
– підписав знімок мер Львова.


Мер Львова з дружиною підтримали скульптуру / Фото Андрія Садового

Як на це відреагували користувачі соцмереж

Українці вже традиційно розділилися на 2 табори: ті, кому подобається скульптура і ті, хто проти неї.

  • "Якесь жахіття"; "Вульгарно і зовсім не смішно"; "Чому наші діти мають це бачити?".
  • "Мені подобається. Фоточка зі скульптурою пишної пані у мене в списку речей які я хочу встигнути зробити"; "Чудова пластика у камені, які лінії, форми. Браво автору"; "Це реалії і треба сприймати це нормально".