Розваги 24 за підтримки Cosmolot розповідають, як влаштований гральний бізнес в Японії та чому, попри заборону більшості ігор, японців вважають однією з найазартніших націй у світі.

Це цікаво Психологія азартних ігор: що таке тільт та чи варто його боятися

Обмеження грального бізнесу прописані в Кримінальному кодексі Японії. Згідно з ним, організатор або учасник нелегальних азартних ігор, до переліку яких входять казино, може отримати чималий штраф і навіть тюремний термін.

Дозволеними азартними іграми в Японії є лише деякі види ставок на спорт, лотереї та гральні автомати патінко. Кожна із цих розваг має свої унікальні особливості, про які варто знати гемблерам, що планують випробувати свою удачу у цій країні.

Ставки на перегони

Однією з легальних азартних розваг в Японії є ставки на різноманітні перегони, так званий "громадський спорт". Сюди входять:

  • кейба – кінні перегони;
  • кейрін – велоперегони;
  • кьотей – перегони на човнах;
  • спідвей – авто- та мотоперегони.

Кінні перегони або кейба — один із найпопулярніших видів спорту, на який полюбляють робити ставки японські гемблери. Тут є більше ніж 25 іподромів, де Японська асоціація перегонів та місцева влада регулярно проводять свої заходи. Найважливіші події збирають тисячі глядачів.


Японські велоперегони кейрін / Фото Netkeirin

Велоперегони чи кейрін в Японії вважаються доволі небезпечним та складним видом спорту. Це пов'язано зі специфічними правилами.

Перегони проводяться на овальних трасах довжиною 1,5 кілометра. У них беруть участь 9 учасників, які повинні проїхати на велосипедах кілька кіл за "провідником" на мотоциклі. З кожним колом він нарощує швидкість, а майже перед фінішем сходить з дистанції. Швидкість велосипедистів на фінальних колах може досягати 70 – 80 кілометрів на годину.

Ще один вид спорту, на який роблять ставки японці, – це кьотей або перегони на човнах. По всій країні є понад 20 спеціалізованих місць для перегонів на човнах. Це штучностворені озера, одне коло в яких має довжину 600 метрів. У перегонах кьотей беруть участь 6 гравців на моторних човнах, які змагаються за першість на екстремальних швидкостях.

Авто- та мотоперегони спідвей також користуються неймовірною популярністю в Японії. Їх теж організовують на спеціалізованих трасах, схожих на маршрути для велогонок, де можуть проходити до 12 перегонів за день.

Лотереї

Японські лотереї мають не менший попит, ніж беттинг. На сьогодні гравці можуть обирати з трьох видів цієї розваги – миттєві скретч-карти, лотереї з унікальними номерами та розіграші з вибраними номерами.

Лотерейні білети є у вільному доступі. Їх можна придбати як у кіосках та магазинах, так і онлайн на офіційних сайтах. Ціни варіюються від 100 до 500 єн (від 23 до 115 гривень), а виграші можуть перевищувати й 100 мільйонів єн (23 мільйони гривень).

Щоправда, переможці лотереї можуть отримати лише свого половину виграшу. Інші 50% суми поступають на баланс місцевої влади та благочинних організацій, і витрачаються на благо суспільства.

Патінко

Японські гральні автомати патінко / Фото Internationalize Media

Найпопулярнішою розвагою в Японії є автомати патінко, які належать до азартних ігор доволі неочевидно. Річ у тім, що у цих автоматах не можна виграти гроші. За перемогу гравці отримують різноманітні призи.

Патінко є унікальним явищем в індустрії ігор, проте їх можна назвати поєднанням звичного грального автомата та вертикального пінболу. Охочі зіграти купують металеві кульки, засипають їх в апарат та запускають у гральне поле. Долаючи всілякі перешкоди, деякі з них влучають у спеціальні отвори. За кожну кульку, яка потрапила туди, гравець отримає ще більше кульок.

Отримавши вдосталь кульок, гемблери отримують за них призи. Це можуть бути як звичайні дрібнички типу запальничок, так і дорожчі речі, наприклад електроніка. Обмінювати кульки на гроші у салонах заборонено. Проте для охочих обійти цей закон, існують спеціальні обмінні зони, розташовані доволі далеко від закладів з автоматами. Там можна обміняти виграні в патінко призи на гроші.

Знайти салони з патінко в Японії неважко. По всій країні є більше ніж 16 тисяч таких закладів. Щорічно їх відвідують 15 мільйонів гравців. Саме популярність патінко зробила японців однією з найазартніших націй, попри суворе законодавство.

Детальніше про це Найпопулярніший гральний автомат в Японії: що таке патінко