Про це зранку 28 червня повідомили у Львівській міській раді. Згодом там розповіли більше деталей про перформанс та його значення для українців.

Варте уваги Легендарний фестиваль "Файне Місто" повертається, але не у Тернопіль

Велетень спровокував бурхливе обговорення

Допис про чудернацьку скульптуру з'явився і на сторінці львівського мера Андрія Садового. Він назвав її "мистецькою провокацією, про яку гудить майже весь Львів". Політик переконаний, що велетень "виконує свою роботу добре", адже не залишає байдужими львів'ян та гостей міста.

Скульптура чоловіка "Містера Арбітріума" штовхає і тримає. Це те, що має робити культура – сьогодні і завжди,
– написав він.

Спочатку, коли інформації про статую було небагато, у мережі розгорілися суперечки – через доцільність такого перформансу під час війни та фінансування. Однак, як наголосив Садовий, місто не витратило на транспортування та встановлення скульптури жодної гривні.

Біля Оперного театру Львова з'явився велетень / Фото Романа Балука

Дискусії про те, потрібна така скульптура Львову чи ні, прокоментували вже й в Оперному театрі. Там переконані, що це – правильна пропаганда на увесь світ.

"В цій скульптурі закладений дуалізм: підтримувати чи штовхати. Дискусія – це добре. Але в час агресії Росії проти України ця скульптура є символом підтримки української культури, нації", – зауважив заступник директора Тарас Курчик.

Хто та чому привіз скульптуру до Львова

Скульптура велетня, заввишки 5,5 метрів, є творінням італійця Емануеле Джіаннеллі. Він запропонував привезти її до Львова, аби у такий спосіб висловити свою підтримку Україні та привернути увагу до війни. Такою, власне, і є ідея "мистецької провокації", хоча сенсів у ній можна знайти багато, зазначив мер міста.

Садовий пояснив, що локація для перформансу – не випадкова. Мовляв, скульптура у прямому сенсі підтримує Оперний театр, а разом з ним – українське мистецтво та культурну спадщину.

Я думаю про тих українських митців, які загинули, страждають, або не можуть працювати над своїми культурними проєктами, даруючи красу думки своїй державі та всьому світу,
– додав автор скульптури.

"Висловлюю свою надію на якнайшвидше приєднання України до Європейської спільноти і хочу, щоб це почули не як від митця з Італії, а митця з Європи. Я радий, що мій велетень є символом підтримки, яку весь світ хоче надати українцям", – підсумував італієць.