Такий незвичний захід відбувся у фінському місті Оулу. Чемпіонат світу з гри на уявній гітарі організовують там вже понад 25 років.

Читайте також Японець витратив тисячі доларів, щоб "стати собакою": відео першої появи на вулиці

Унікальне досягнення Нанамі

Загалом у фіналі конкурсу брали участь 18 представників з різних країн світу. Нанамі Нагура здобула перемогу там вже втретє – такого за історію чемпіонату не вдавалося ще нікому. Результат у 35,8 балів забезпечив дівчині перше місце.

Конкурсант з Фінляндії Аапо The Angus Раутіо з 35,2 балами посів друге місце. А от третє місце дісталося росіянину, який цьогоріч виступав під французьким прапором.

Переможний виступ представниці Японії: дивіться відео

Виступ японки вразив і глядачів, і суддів. Дівчина енергійно бігала й стрибала на сцені, розмахувала ногами, активно жестикулювала й взаємодіяла з уявною гітарою.

Організатори кажуть про "сприяння миру"

На офіційному сайті конкурсу зазначили, що гра на "повітряній гітарі" не є видом спорту чи мистецтвом, і не вимагає спеціальних навичок, тому є доступною для всіх. Мовляв, аерогітару можна опанувати незалежно від статі, віку, етнічного походження, сексуальної орієнтації та соціального статусу.

Метою такого конкурсу організатори називають "сприяння миру у всьому світі". Вони стверджують, що відповідно до ідеології чемпіонату "війни закінчаться, зміна клімату припиниться і все погане зникне", коли усі люди у світі гратимуть на уявних гітарах.