23-річна Сміт придбала нову прикрасу в одній із крамниць у рідному Піттсбурзі. Річ, купівля якої обійшлася їй у 2 долари, насправді коштує значно більше

Читайте також Канадець відкрив сейф, що був загадкою кілька десятиліть: що знайшли всередині

Прикраса і загадкове 1973 у кутку

У магазині дівчина одразу зацікавилася "дуже великим неоновим й напівпрозорим намистом". Оглядаючи його перед покупкою, Джесс зауважили маленький напис – 1973. Вона не розуміла, що це означає, але вирішила все одно придбати прикрасу.

Згодом американка, використовуючи функцію пошуку зображень в інтернеті, знайшла роботи художника Ааронела де Роя Грубера. Одна із них була дуже схожою до її знахідки.

Американка придбала унікальне намисто: дивіться відео

Намисто – це твір мистецтва

Джесс вирішила сконтактуватися із фондом митця – там їй запропонували принести прикрасу, аби її могли детальніше оглянути. Керівник фонду оглянув прикрасу й підтвердив, що це – одне з унікальних намист, які де Рой Грубер створив у 1960 – 1970 роках.

Врешті, куплене за 2 долари намисто оцінили аж у 3 000 доларів. Та Джесс не захотіла його продавати й сумнівається, що взагалі будь-коли погодиться на це. Натомість вона вирішила передати його у спеціальну позику фонду де Роя Грубера, аби його роботу могли побачити й інші.