Хто ж отримав нагороди цього року і за що – читайте далі.

Дивіться також Пастка для човнів: чи мають аномалії Бермудського трикутника наукове пояснення

Облизування каменів

Британець Ян Заласевич з Університету Лестера отримав Шнобелівську премію з хімії та геології. Він зміг пояснити, чому багато вчених люблять облизувати каміння. Річ у тім, що на вологій поверхні каменів частинки видно краще, ніж на сухій. За словами геолога, ще з 18 століття вчені пробували на смак гірські породи, щоб ідентифікувати їх.

Повторення слів до безглуздості

Шнобелівську премію з літератури було присуджено міжнародній групі вчених за вивчення відчуттів, які відчувають люди, коли повторюють одне й те саме слово дуже багато разів. Виявилося, що повторення одного й того самого слова призводить до того, що воно втрачає будь-який сенс.

Оживлення мертвих павуків

А от американські вчені отримали Шнобелівську премію в галузі машинобудування за те, що змогли реанімувати мертвих павуків, щоб використати їх як механічні інструменти для захоплення. Тобто такий інструмент можна побачити в ігрових автоматах, де людям пропонується дістати іграшку.

Унітаз, який сканує екскременти

Шнобелівську премію в галузі громадського здоров'я отримав Син Мін Пак зі Стенфордського університету, США, за винахід унітаза, який може швидко аналізувати людські екскременти для вивчення стану здоров'я людини.


Вчений винайшов унітаз, який сканує екскременти / Фото РБК-Україна

Ті, що говорять задом наперед

Шнобелівську премію в галузі комунікації було вручено за дослідження людей, які дуже добре вміють говорити задом наперед. Звісно, лауреати премії прийняли свою нагороду, говорячи задом наперед.

Волосся в носі

Шнобелівську премію в галузі медицини отримали вчені, які використовували трупи, щоб з'ясувати, чи однакова кількість волосся в обох ніздрях носа людини. Виявилося, що в середньому в людини 120 волосин у лівій ніздрі та 112 у правій.

Електричний смак

Шнобелівську премію в галузі харчування отримали японські вчені за розробку електрифікованих паличок для їжі та соломинок, які можуть зробити їжу та напої солонішими.

Вивчення нудьги

Шнобелівська премія в галузі освіти дісталася групі вчених за дослідження того, як нудьгуючі вчителі можуть навіювати нудьгу на своїх учнів. Учені виявили, що якщо учні думали, що вчителям нудно під час уроку, то вони відчували ще більшу нудьгу.

Подивіться нагору

Шнобелівська премія з психології дісталася американським ученим за експерименти зі спостереження за тим, як багато людей на вулиці зупинилися б і підняли очі, якби побачили незнайомців, які дивляться в небо. Учені з'ясували, що чим більше людей дивилися вгору, тим більше те саме робили інші люди.


Вчені провели експеримент "Подивіться нагору" ​/ Фото Unsplash

Анчоусний секс

Шнобелівська премія з фізики дісталася вченим, які з'ясували, наскільки сильно на змішування води в океані впливає сексуальна активність анчоусів.

Що ж, ці досягнення дійсно шокують та дивують. Але, як то кажуть, хтось мав це зробити. Також нагадаємо, що лауреати Нобелівської премії будуть оголошені наступного місяця.