Аби якось вплинути на ситуацію, влада пропонує відлюдникам із невисокими доходами щомісячну допомогу в розмірі до 650 000 вон або ж 490 доларів.

Дивіться також Масштабні зсуви та повені у Південній Кореї: вже щонайменше 22 загиблих

Чому уряд забив на сполох

У Південній Кореї рівень народжуваності став одним з найнижчих у світі, а це провокує зниження продуктивності. Тож влада вирішила запропонувати відлюдникам щомісячну стипендію, щоб змусити їх вийти з дому.

Люди віком від 9 до 24 років із сімей з низьким рівнем доходу можуть отримати до 490 доларів як щомісячну допомогу на життя. Вони також можуть претендувати на субсидії на низку послуг у сфері:

  • охорони здоров'я,
  • освіти,
  • культурної діяльності,
  • отримати безкоштовні юридичні консультації,
  • та навіть провести корекцію зовнішності.

Такі дії спрямовані на те, щоб "молоді відлюдники відновили своє повсякденне життя та реінтегрувалися у суспільство".

Чи допоможуть гроші розв'язати проблему

Старша менеджерка компанії Seed:s, яка спеціалізується на програмах для хікікоморі, Кім Су Джин так не вважає. За її словами, молоді люди у Південній Кореї почуваються "пригніченими", тому що суспільство висуває до них певні вимоги.

Коли вони не можуть виправдати ці очікування, вони думають: "Я невдаха", "Мені вже пізно щось робити", – така соціальна атмосфера пригнічує їхню самооцінку і може врешті-решт відірвати їх від суспільства,
– пояснила вона.

Грошова допомога може бути "першим кроком" у розв'язанні проблеми, надалі має розпочатися підготовка безкоштовних високоякісних національних програм для самотньої молоді.