Все тому, що висота Риси – 2 499 метрів над рівнем моря. Соберайському не подобалося, що вона "не кругла", тож він вирішив самотужки виправити це.

Цікаво За свіжими враженнями та новими фото: небанальні місця Львівщини для осіннього відпочинку

Поляк виніс на гору камінь

Про сходження на найвищу вершину Польщі чоловік розповів у своєму інстаграмі. "Я вперше піднявся на Риси. І відразу рекорд, з 50-кілограмовим каменем", – написав він під фотографією з гір.

Відтепер найвища вершина Польщі має 2 500 метрів,
– похвалився Войцех.

Для того, аби підкорити вершину, йому знадобилося близько 9 годин. Соберайський зауважив, що жодна з його попередніх витівок не мала такого розголосу, зокрема – у ЗМІ.

Де розташована вершина Риси у польських Татрах: дивіться на карті

Старання Войцеха оцінили не усі

Втім, не всі оцінили вчинок спортсмена. Наразі ситуацію вивчає адміністрація Татранського національного парку, на території якого розташована вершина. Там вважають, що Соберайський міг порушити природоохоронне законодавство.

Працівниця парку в коментарі RMF24 підкреслила, що, на її думку, хвалитися немає чим. "Навіщо нести 50-кілограмовий камінь, якщо він може загрожувати іншим мандрівникам і тому, хто його несе", – пояснила вона.

Є люди, що захоплюються ідеєю Соберайського. Втім, більшість користувачів мережі критикують його за цей вчинок, зокрема – у коментарях до фото з вершини.

  • Це не ваші "досягнення" зробили такий розголос, а камінь, який створював загрозу. Можливо, ви отримали б кращу рекламу, якби принесли туди воду чи їжу, й роздали людям нагорі;
  • ЗМІ підхопили це через камінь, який потенційно міг бути небезпечним для туристів, а не через сам "подвиг";
  • Я ваш фанат, але вважаю, що ця публікація недоречна. Знаю, яка ви людина, і скільки добра робите, але не потрібно "підливати масла у вогонь".

При цьому, за інформацією ЗМІ, задум Войцеховського не унікальний. Раніше вже фіксували намагання мандрівників штучно збільшити офіційну висоту цієї гори.