Ще у минулому столітті акторам було не солодко.

Дивіться також 20 найпопулярніших фільмів та серіалів Netflix, які обожнюють в Україні

"Чарівник країни Оз" (1939 рік)

Зйомка "Чарівника країни Оз" була жахливою не лише для актора Боягузливого Лева, якого зіграв Берт Лар, але й для Бадді Ебсен, який перевтілився у Залізну людину. Поки Берт був змушений носити важкий та теплий костюм, Бадді отруївся, надихавшись алюмінієм, що був частиною його гриму.


Кадр з фільму "Чарівник країни Оз" / Фото Warner Bros. Entertainment

Під час зйомок цього фільму також постраждала Маргарет Гамільтон, яка зіграла Злу Відьму. Річ у тім, що під час одного з трюків Гамільтон отримала серйозні опіки руки та обличчя. Їй знадобилося 6 тижнів, щоб одужати.


Маргарет Гамільтон у ролі Злої Відьми / Фото Warner Bros. Entertainment

"Інтерстеллар" (2014 рік)

Важко повірити, але ці захоплюючі кадри кукурудзяних полів у "Інтерстеллар" не були створені за допомогою CGI. Режисер Крістофер Нолан наполягав на тому, щоб для фільму було посіяно 500 акрів справжньої кукурудзи, і творці фільму навіть отримали прибуток, продавши кукурудзу, яку вони не знищили під час зйомок.


Кадр з фільму "Інтерстеллар" / Фото Warner Bros. Pictures

"Кендімен" (1992 року)

Бджоли, яких ви бачите в класичному фільмі жахів "Кендімен", були справжніми. Так, зокрема ті, що вилазили з вуст актора Тоні Тодда. Під час зйомок тривожної сцени його вжалили 23 рази, але він отримав гарну компенсацію за свій біль – по 1000 доларів за кожний укус.


Моторошна сцена з фільму "Кендімен" / Фото Warner Bros. Pictures

"Роккі 4" (1985 року)

Якщо ви думаєте, що удари в "Роккі 4" здаються занадто реальними, це тому, що вони були такими. Сильвестр Сталлоне (який написав сценарій і зіграв у фільмі) сказав Дольфу Лундгрену вдарити його під час їхньої бійки. Один із таких ударів – жорстокий аперкот – змусив Сталлоне перебувати у лікарні 9 днів.


Той самий жорстокий удар / Фото Warner Bros. Pictures

Після цих моторошних фактів ми вже не зможемо дивитися ці фільми як раніше. Завдяки сучасним технологіям, зараз актори не змушені переживати всі ці жахи.