Напередодні Геловіну Розваги 24 за підтримки Сosmolot розповідають, як Дикий Білл прокляв тузи та вісімки, а його смерть започаткувала історію знаменитої покерної комбінації.

Це цікаво Усі партії зіграні: подорож найцікавішими закинутими казино світу

Хто такий Дикий БіллДикий Білл / Фото з вікіпедії

Джеймс Батлер Хікок, більше відомий як Дикий Білл, – легендарна особистість часів Дикого Заходу. Він був солдатом, шерифом та, звичайно, професійним гравцем у покер.

Боротьба за справедливість була найважливішим у житті чоловіка. Він мав славу захисника слабких та знедолених людей, а от злочинці та негідники не могли навіть сподіватися на його милість.

Азартні ігри також займали своє місце у серці та житті Білла. Покер завжди був його пристрастю. В останні роки свого життя він захопився алкоголем, і нерідко напідпитку проводив час за гральним столом.

Там його і застала смерть. У серпні 1876 у віці 39 років Дикого Білла вбили під час партії у покер. Давній ворог Хікока Джек Макколл двічі вистрелив йому у голову зі спини. Він аргументував свій вчинок помстою за смерть брата, якого начебто вбив Дикий Білл.

Через те, що тамтешні закони того часу дозволяли "кровну помсту", вбивцю виправдали. Проте через кілька років слухання провели ще раз, і вже тоді Джека Маккола засудили до страти.

"Рука мерця"Комбінація карт "Рука мерця" / Фото Pixels

Дикий Білл помер із п'ятьма картами в руках. Серед них були два чорних тузи та дві чорних вісімки, комбінацію яких відтоді й називають "Рукою мерця". Згодом її почали вважати проклятою. В народі подейкували, що той, у кого на руках опиняться чорні тузи та вісімки, вирушить слідом за Диким Біллом і невдовзі помре.

Дикий Білл грав у п'ятикартковий покер, який не є поширеним сьогодні. Тож у сучасному техаському холдемі, у якому гравець отримує на руки лише 2 карти, "Рукою мерця" називають початкову здачу з туза та вісімки. Звичайно, трапляються випадки, коли у ході партії вони посилюються й ще двома іншими картами з комбінації Білла.

Досить часто недосвічені гравці плутають "Руку мерця", назва якої в оригіналі звучить як Dead man’s hand, із "Мертвою рукою" – Dead Hand, але це невірно. "Мертва рука" у покері означає комбінацію, за якої у гравця немає жодних шансів на виграш.

Дивіться також Психологія азартних ігор: що таке тільт та чи варто його боятися