24 Канал підготував добірку книг, що будуть представлені на KyivBookFest. Ви просто не можете це пропустити.

Дивіться також 3 важливі книги про секс, які обов'язково варто прочитати

Метью Перрі "Друзі, коханки і велика халепа", "Наш Формат", 2023

Серіал "Друзі" – ціла телевізійна епоха, і хоч нові серії давно не виходять, він продовжує жити в мемах, уривках, спогадах. Безліч шанувальників періодично повертаються до улюблених серій… Скільки Чендлера в Метью Перрі?

Скільки болю залишилося за лаштунками культового серіалу? Актор відверто розповідає про важке дитинство, про мрію стати знаменитим, про пустку, яка поглинала його. Він не ховається і визнає свою залежність, сподіваючись, що щирістю врятує комусь життя. Почасти болюча, книжка дихає гумором та оптимізмом. Пам'ятаймо, що ця історія триває.


Книга Метью Перрі / Фото "Наш Формат"

Крістофер Баклі "Дякую за куріння", "Фабула", 2023

Від автора історично-гумористичного "Майстра реліквій", де читач має можливість познайомитися зі невідомими гранями творчості Альбрехта Дюрера (невідомими, бо вигаданими), історія про часи більш сучасні. Крістофер Баклі пропонує "крутійський роман" від якого перехоплюватиме подих то через круті віражі, то від сміху.

А про що ця книжка? Назва підказує, що про шкідливі звички. О, будьте певні, тут не бракуватиме ні тютюну, ні алкоголю, а ще не завжди чесної політичної гри, бо де шкідливі звички, там і великі гроші.

Артуро Перес-Реверте, "Королева Півдня", "Фабула", 2023

Дві екранізації, величезне письменницьке розслідування і один роман, який щойно вийшов друком. "Королева Півдня" – справжня наркобалада, яка починається з того, що мексиканка Тереса Мендоса отримує несподіваний дзвінок. Дзвінок на телефон, призначений тільки для того, щоб повідомити про смерть коханого і застерегти, що вона наступна. Тікай, Тересо, тікай і не озирайся. Але ця історія не про втечу, а про переродження і про те, як довірлива дівчина стає злочинною королевою, яка нічого не боїться і нікого не жаліє.


Що варто придбати на KyivBookFest / Фото Unsplash

Тадей Ґолоб "Парк", "Видавництво Анетти Антоненко", 2023

Один із нечисленних перекладів словенської літератури українською – і одразу моторошний детектив, події якого розгортаються у сонній столиці, яка страждає від спеки. Любляна – місто спокійне, навіть трохи розслаблене, а тут два вбивства за тиждень. Хтось застрелив безпритульну у парку в центрі, а через день схоже вбивство скоюють на локації, яка збирає митців. Невже ці злочини пов'язані? Поліція, яка знемагає від задушливого літа та прискіпливої уваги нової влади, мусить негайно розшукати злочинців. Можливо, дивний підпис підкаже.

Тейлор Дженкінс Рід "Світанок Малібу", Artbooks, 2023

Книжка, яка продовжує літо, хоча сама про святкування його завершення. Вечірка Ніни Ріви – чи не найголовніша подія в Малібу. Там будуть всі найвідоміші і найзірковіші, адже господарів знають всі. Тільки у 83-му Ніна, її брати і сестра на вечірку не чекають. Їм не хочеться, щоб цей день настав, щоб збиралися гості, щоб хтось дізнався, що вони приховують…

Але шоу має тривати, будуть танці та алкоголь, а ще зізнання і великий вогонь. Роман про незабутню ніч, яка закінчиться пожежею, що спалить старе життя, а з ним і будинок, де були найгучніші вечірки в Малібу.


Книга Тейлор Дженкінс / Фото OLX

Бен Макінтайр "Шпигун і зрадник. Визначна шпигунська історія часів Холодної війни", "Книголав", 2023

В часи холодної війни поруч з гонкою озброєнь відбувалося ще одне протистояння, непомітне, приховане. СРСР шукав для себе шпигунів в країнах Західної Європи, Америки, а ті своєю чергою вербували офіцерів КДБ. Документальний трилер Бена Макінтайра про Олега Гордієвського – подвійного агента, який долучився до розвалу СРСР своєю наполегливою роботою на МІ6. Роман побудований на свідченнях самого Гордієвського, його родини, інших агентів. Історія показує тодішні мотиви Кремля (і те, як вони насправді мало змінилися) і передає гнітючу атмосферу холодної війни з постійним відчуттям, що от-от запалає.

Том Фелтон "По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання", "Лабораторія", 2023

Величезна подія для поттероманів – спогади Тома Фелтона про славетну екранізацію, адже актору, який зіграв Драко Мелфоя є, що розповісти. На зйомки він потрапив 12-річним, і хоч його роль не належала до головних, раптово став зіркою. Ми не здивовані, згадайте хоча б ту сцену в Гоґвортському експресі…

Ви ж хочете знати, як Фелтон отримав роль чарівника-сноба, канонічного слизеринця і взагалі? Тут не тільки про це. Ця книжка й про взаємодію з іншими акторами, і про жарти на зйомках, і про доросле життя, яке настало так несподівано. В цих мемуарах не бракує чарів.


Том Фелтон зі своєю книгою / Фото з інстаграму актора

Додамо, що KyivBookFest – це не просто книжковий фестиваль. Це перша за історію книговидавничої галузі незалежної України подія, в якій будуть максимально враховані інтереси видавців.

Фестиваль відбуватиметься у двох паралельних форматах:

Книжкова виставка-продаж – локація з вільним входом, де відвідувачі зможуть поспілкуватися з видавцями та придбати як бестселери, так і нові видання.

Галузевий форум – місце для всіх подій книжкової сфери, програма якої складатиметься з блоків, серед яких професійні події, військова тематика, дизайнерські заняття, презентація новинок книжкової сфери, дитяча програма... і багато іншого. Вхід на територію подій відбуватиметься за благодійними внесками.