Однак у фонді митця заявили, що це – "дешева підробка".

Дивіться також Гейлі Бібер, Біллі Айліш, сімейство Кардашян та інші: як світові зірки відзначили Великдень

Також вони звинуватили Кардаш'ян у:

  • порушенні авторських прав і прав на товарний знак,
  • недобросовісну конкуренцію,
  • неправдиву рекламу та підтримку підробок.

Справжній скандал спричинило відео, яке Кардаш'ян опублікувала ще у 2022 році. У ньому вона проводила екскурсію офісом своєї косметичної компанії Skkn by Kim.

Ці столи від Дональда Джадда справді дивовижні й повністю поєднуються зі стільцями,
– зазначила Кардаш'ян у відео.

Зауважимо, що це відео набрало близько 3,7 мільйона переглядів, але, судячи з усього, його видалили після позову.


На Кім Кардаш'ян подали до суду за "підроблений" стіл / Скриншот з відео

Хто такий Дональд Джадд

Дональд Джадд був видатним американським художником, який здобув значну популярність в середині 20 століття. Він відомий своїми внесками в мінімалізм, арт-рух, що прагнув спростити мистецтво до його основних форм і ідей.

Джадд використовував промислові матеріали та прості, повторювані форми у своїх скульптурних роботах, відмовляючись від традиційної скульптурної композиції. Його роботи часто характеризуються чіткими лініями, геометричними формами та використанням кольору як інтегральної частини структури.

Стіл і стільці, які показала Кардаш'ян, нагадують знаменитий набір Дональда Джадда – La Mansana 84, який він презентував у 1982 році. Вартість столу оцінюється у 90 тисяч доларів, а стільці – по 9 тисяч доларів за штуку.

Відомо, що Дональд Джадд, який помер у 1994 році, дуже ретельно обирав тих, кому дозволяв виготовляти свої проєкти, звертаючи особливу увагу на якість використовуваних матеріалів. Лише кілька галерей і магазинів мають право продавати його меблі.