Хаанінг назвав свій витвір "Візьми гроші й тікай". Це дуже іронічно.

Дивіться також Чоловік виявив у своєму будинку кілька таємних кімнат із коробками, яким понад 50 років

Як відомо, в обох цих роботах використовувалася фізична валюта, щоб показати, скільки заробляють люди в Австрії та Данії.Його грант також було додано до гонорару художника у розмірі 25 000 крон (3 853 долари США) за роботу. Втім, працівники музею були шоковані, коли вони відкрили "картини".

Що зобразив художник

Вражає, але там були лише порожні рамки.


Що намалював художник / Фото The Guardian

Я був за кордоном, коли ящики були відкриті, але раптово отримав багато листів. Єнс відомий своїм концептуальним та активістським мистецтвом з гумористичним відтінком. І він дав нам це – але також і свого роду тривожний сигнал, оскільки тепер всі ставлять питання, куди пішли гроші?,
– сказав директор музею Лассе Андерссон.

Музей вирішив виставити витвір мистецтва, хоча на ньому нічого не було, проте ухвалив подати до суду, коли митець відмовився повернути гроші.

Як митець аргументував свої дії

Єнс сказав данському радіо, що це не крадіжка.

Це порушення договору, а порушення договору є частиною роботи. Я закликаю інших людей, які мають такі ж жахливі умови праці, як у мене, зробити те саме. Якщо вони сидять на якійсь лайновій роботі і їм не платять, і вони фактично просять платити гроші, щоб піти на роботу, тоді хапайте все, що можете, і переможете це,
– наголосив він.

Однак тепер Хеннінгу наказали повернути гроші, виділені на грант. Єнс сказав, що йому принаймні однаково варто виплатити гонорар за ідею.