Раритетний годинник, викрадений 37 років тому, міг бути проданий як черговий антикварний лот, якби не уважність і чесність аукціоніста.

Дивіться також У Великій Британії продадуть рідкісну монету: її вартість суттєво перевищила номінал

Хто та як вкрав годинник

Кишеньковий годинник було викрадено у 1987 році з незачиненої шафи в Національному історичному музеї імені Теодора Рузвельта в Буффало, де експонат перебував тимчасово. З моменту викрадення зловмисника так і не вдалося знайти, а годинник вважався втраченим.

Несподівано, у 2023 році годинник "сплив" у Флориді, де його збиралися виставити на аукціон. Проте експерт аукціонного дому, усвідомивши цінність лота, передав його до ФБР. Завдяки цьому годинник був повернутий до музею.

Втрачений годинник Рузвельта
Втрачений годинник Рузвельта / Фото Associated Press

Чому цей годинник такий цінний

  • Додамо, що Теодор Рузвельт носив цей годинник під час битви на пагорбі Сан-Хуан у ході іспано-американської війни на Кубі в 1898 році, під час полювання в Африці та досліджень Амазонки в Південній Америці.
  • Годинник був подарований Рузвельту його сестрою ще до того, як він став президентом у 1901 році. На годиннику вигравіювано ім'я Рузвельта, ініціали його молодшої сестри Корін Рузвельт Робінсон та його швагра Дугласа Робінсона-молодшого.
  • Теодор Рузвельт зберігав пам'ятний подарунок і скрізь возив його із собою аж до самої смерті у 1919 році.