Науковці сподіваються, що ці зразки допоможуть розкрити секрет довгого життя та навіть сприятимуть розробці ліків проти різних захворювань, зокрема раку.

Дивіться також Американка стала найстарішою парашутисткою: скільки років бабусі

Що відомо про найстарішу бабусю на планеті

За своє довге життя Марія Браньяс пережила чимало доленосних подій в історії людства. До прикладу:

  • землетрус у США,
  • велику пожежу,
  • громадянську війну в Іспанії,
  • Covid-19, яким вона заразилася 2020 року.

Пані Марія народилася у Сан-Франциско 1907 року після того, як її батьки-іспанці емігрували до США. 1914 року сім'я повернулася до Іспанії, а Марія оселилася в Барселоні. Від 2000 року вона проживає в будинку для літніх людей в Олоті.

Марія виховала трьох дітей:

  • її найстарша донька, якій наразі 90 років, ще жива;
  • по сусідству з нею також проживає її друга донька, якій зараз 79 років.

Однак вона втратила свого сина внаслідок нещасного випадку, коли йому було 77 років.

В якому стані бабуся зараз

Попри свій вік, Марія має гострий розум, і її єдині проблеми зі здоров'ям – це обмежена рухливість та проблеми зі слухом. Вражає, але довгожителька регулярно ділиться своїми життєвими пригодами в соціальних мережах.

Сама пані Марія вважає, що секрет її довголіття полягає у тому, що вона їсть натуральний йогурт щодня, а також має позитивне мислення і не спілкується з токсичними людьми.

А от доктор Манель Естеллер, директор Науково-дослідного інституту лейкемії Хосепа Каррераса, вважає, що її довге життя має бути результатом чогось більшого, ніж просто йогурту, і саме це він зараз намагається визначити. Він відвідав її у будинку для людей похилого віку і був приголомшений.

У неї зовсім ясна голова. Вона з разючою ясністю пам'ятає епізоди, коли їй було всього чотири роки, і вона не має серцево-судинних захворювань, властивих літнім людям,
– поділився він.

У межах свого дослідження, він має намір проаналізувати 6 мільярдів сегментів її ДНК, зокрема 200 генів, які вважаються безпосередньо пов'язаними з процесами старіння. Вчений сподівається, що результати цього дослідження допоможуть у розробці нових лікарських засобів для боротьби із захворюваннями, які зазвичай пов'язані з процесами старіння.