Завідувачка виставкового відділу музею-майстерні Кавалерідзе Олександра Савенок розповіла, що сама знайшла контакти художника. Вона й запропонувала зробити виставку.

Дивіться також Бенксі похвалився маркою "Укрпошти" зі своїм графіті: як реагують іноземці та українці

Картини київського аматора виставлять в музеї на Авдіївському узвозі

Картини Леоніда заслуговують на те, щоби їх побачили сотні людей. Це абстракція, де кожен знайде щось своє. Його історія нетипова, а роботи – глибокі. І щоби відвідувачі відчули це, ми відібрали понад 70 картин й готуємось до відкриття експозиції,
– розповіла Олександра Савенок.

Для митця-аматора це перша велика персональна виставка. Він разом з завідувачкою виставкового відділу займається підготовкою до відкриття 9 квітня о 14:00.

Київський двірник виставить роботи на Авдіївському узвозі / Фото "Регіоналіті" та "Вечірній Київ"

Як виникла ідея відкрити виставку біля дому

Сам 72-річний митець розповів, що захоплюється малюванням вже понад 20 років. Картини малює після робочого дня у комунальній службі Києва.

Леонід Бурковський пригадав, що саме його спонукало відкрити власну виставку біля дому.

"Після перегляду фільму про Бенксі я надихнувся взятись за власну виставку. І зробив це просто неба біля свого будинку. Перш за все, мені було цікаво почути думки про мої картини. Як висновок, людям сподобався мій вернісаж: один за одним витягали телефон, щоби сфотографувати", – пригадав митець.

Де та коли можна переглянути роботи художника

Переглянути роботи аматора можна з 14:00 9 квітня в музеї-майстерні Кавалерідзе, що на Андріївському узвозі, 21. Музей працює з вівторка по неділю, з 11:00 до 18:00.

Виставка триватиме орієнтовно два тижні. Ціна квитка з дорослого – 50 гривень, зі школярів, студентів і пенсіонерів – 25 гривень.


Картина київського двірника / Фото "Регіоналіті"


Одна з робіт київського аматора / Фото "Регіоналіті"

Що цьому передувало

  • Наприкінці березня київський двірник Леонід Іванович Бурковський на вулиці професора Підвисоцького просто неба виставив свої картини.
  • Людей вразили полотна. Малює художник-аматор абстракцію.
  • Деякі навіть запитували, чи не продає художник свої картини. Мовляв, вторговані кошти можна передати на потреби Збройних Сил України.